Uudised

Viljandimaal hukkus tulekahjus mees

Viljandimaalt Mulgi vallast teatati täna varahommikul kell 7.32 häirekeskusele, et Lilli külas asuvas elamus on tulekahju. Kohale kiirustanud päästjad tõid hoonest välja hukkunud 60-aastase meesterahva. Elamises puudus suitsuandur, mis tulekahjust oleks kiiresti teavitanud ning tõenäoliselt päästnud elu.

Kell 7.32 tulnud väljakutsele reageerisid Abja, Nuia ja Tõrva päästemeeskonnad ning Viljandi korrapidamisgrupi operatiivkorrapidaja. Majas oli tulekahju tekkimise hetkel kolm inimest, kellest kaks pääsesid iseseisvalt hoonest välja ning tulekahjus kannatada ei saanud. Kolmandat inimest nad äratada ei suutnud, sest maja oli paksu suitsu täis valgunud. Koheselt kustutustöödele asunud päästjad leidsid köögi põrandalt hukkunu. Intensiivseim põlengukoht asus ahju läheduses ning sealt lähedusest hukkunu ka leiti. Tuli hävitas ühe toa täielikult, levis konstruktsioonidesse ning pööningulegi. Tulekahjule pandi piir kell 8.25, lõplikult kustutati tulekahju kell 11.03. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse edasise menetluse käigus.

Viljandi korrapidamisgrupi operatiivkorrapidaja Holger Enok ütles, et selliste traagiliste sündmuste ära hoidmiseks on oluline paigaldada igasse elamisse suitsuandur. „Päästjad saavad aidata vaid peale kutse laekumist, enne seda on palju inimese enda kätes. Kui elamises on olemas ja nõuetekohaselt paigaldatud suitsuandur, teatab see tulekahjust väga varajases järgus ja võib päästa teie elu.“ Tähtis on õigeaegselt vahetada suitsanduri patarei, mille tühjenemisest annab seade märku lühikeste ebakorrapäraste piiksudega. Koduse tuleohutuse kohta leiad lisainfot http://www.kodutuleohutuks.ee/.

Tulekahjudes on sel aastal hukkunud 28 inimest. Neist 9 on surma saanud Lõuna-Eestis juhtunud tulekahjudes.

Jaga
Back to top button