Teisipäev , 16 aprill 2024
Erakorralised uudised
milk 2474993 1920

Viis nippi, kuidas säilitada piimatooteid ja vältida toidujääke

Pea igas majapidamises tuleb ette toidukadu, mis tähendab, et toit jääb ühel või teisel põhjusel tarbimata ning läheb toidujäätmena paraku ära viskamisele.

Et aga säästa oma aega, raha ja ka keskkonda, on läbimõeldud tarbimine ja toidu raiskamise vähendamine ülimalt oluline. Jagame sulle viis head ideed, kuidas säilitada erinevaid piimatooteid.

Koor ja piim

Koore või piima säilitamiseks vala see jäävormi ning seejärel aseta vorm sügavkülma. 12 tunni möödumisel tõsta vorm sügavkülmast välja, aseta piimakuubikud suletavasse kotti ning tõsta kott sügavkülma. Külmutatud piima ja koore saad taas üles sulatada ning kasutada näiteks kastmete tegemisel.

Kõvajuustud

Parmesanilaadsete kõvajuustude säilitamiseks tõsta juust pakendist välja ning keera küpsetuspaberisse. Seejärel aseta küpsetuspaberisse mässitud juust suletavasse kilekotti. Säilita juustu külmikus köögivilja sahtlis, kus on ühtlasem temperatuur.

Värske juust

Värskete juustude, mida hoitakse vees (näiteks fetajuust ja mozzarella) säilitamiseks tõsta juust säilituskarpi või kui juust on ostes juba karbis, võid selle jätta ka originaal pakendisse. Kata juust puhta veega ning sulge karp kaanega. Juustu värskena hoidmiseks vaheta vett iga paari päeva tagant.

Kohuke

Kui sul on külmikus kohukesed, mille säilivusaja lõpp hakkab lähenema, siis muuda need jäätisteks! Ava kergelt kohukese pakend ühest otsast, seejärel pista kohukese sisse jäätisepulk ning aseta kohukesed sügavkülma. Kui kohukesed on külmunud, saad nautida mõnusat jahutavat magustoitu.

Jogurt

Portsjonjogurti, mille säilivustähtaeg hakkab lähenema, võid avamata pakendiga lihtsalt sügavkülma tõsta. Paar tundi enne söömist tõsta see tavakülmikusse sulama. Hea nipp: selline külmutatud jogurt sobib hästi ka lõunapakki, kus ta toimib külmapatareina ehk hoiab teisi toite jahedana samal ajal kui ise sulab. Suuremas pakis oleva jogurti võid valada jäävormidesse ning asetada sügavkülma. 12 tunni möödumisel tõsta vorm sügavkülmast välja, aseta jogurtikuubikud suletavasse kotti ning tõsta kott sügavkülma. Neid saad kasutada näiteks smuutide valmistamisel. Võid jogurti valada ka jäätisevormidesse – nii saad tulemuseks jogurtijäätise. Jogurt säilib sügavkülmas paar kuud.

NB! Kui säilitad piimatooteid sügavkülmas, siis kirjuta alati kottidele ja karpidele peale, mis seal sees on ning kuupäev, millal see sügavkülma on pandud!

allikas: rimi.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Regionaalminister Madis Kallas lahkub ametist

Regionaalminister Madis Kallas andis täna teada, et lahkub regionaalministri ametist. Kallase volitused ministrina lõppevad täna

ingel

Ingli sõnum – Teisipäev, 16. aprill 2024

Tere tulemast tänase inglisõnumi juurde! Täna toob ingel Metatron teile sõnumi usaldusest ja jumalikust juhatusest.

error: Sisu on kaitstud!