5.2 C
Tallinn
Laupäev 18. märts 2023
UudisedVIIMASTE AASTATE RASKEIM HOOAEG: gripp on võtnud 54 inimese elu

VIIMASTE AASTATE RASKEIM HOOAEG: gripp on võtnud 54 inimese elu

Enne tänavust gripihooaega ennustati, et meil võib ees olla eriti raske gripihooaeg. Nüüd on gripp jäänud teiste teemade varju ja on mulje, et saabus hoopis eriti kerge hooaeg. Arvud kõnelevad teist keelt – haiglasse on sattunud üle tuhande inimese ja surnud on 54, nende hulgas lapsi. „Praegune hooaeg on viimase kolme aasta raskeim,“ kinnitab terviseameti gripikeskuse peaspetsialist Olga Sadikova.

Möödunud nädalal andis terviseamet pressiteate vahendusel teada, et tänavusel hooajal on gripp võtnud 16 inimese elu. Sel nädalal kirjutati juba 54 gripi tõttu surnud inimesest. Siiski ei tähenda see, et nädala jooksul suri 38 inimest, vaid andmeid täpsustati. Need on tervise arengu instituudi täpsustatud surmapõhjuste registri andmed, mis erinevad terviseameti operatiivandmetest, selgitas terviseameti kommunikatsioonijuht Imre Kaas.

Grippi on surnud inimesed vanuses 9–97 eluaastat. Terviseamet on varem märkinud, et üks inimene oli väidetavalt eelnevalt terve, teised kuulusid riskirühmadesse vanuse või raskete krooniliste haiguste tõttu. Miks gripp on võtnud mitme lapse elu? Viidates delikaatsetele terviseandmetele, ei saa Sadikova laste surma põhjusi lähemalt kommenteerida.

loe edasi siit

ohtuleht.ee

Veel artikleid