Thursday , 2 December 2021
korter

Viimase kümne aastaga on Eesti elamispindade üürihinnad võrdluses teiste Euroopa riikidega kasvanud kõige enam.

Kui võrrelda 2021. aasta teist kvartalit 2010. aastaga, siis üürihinnad on tõusnud peaaegu kõigis Euroopa riikides. Kõige rohkem kasvasid need aga Eestis, rekordilised 142,4 protsenti, teatas Ukraina internetikuulutuste turul tegutsev Eesti ettevõtte RIA.com Marketplace.

Teisel ja kolmandal kohal on Leedu ja Iirimaa, vastavalt 109,1 ja 65,6 protsendiga. Lätis kasvasid aga hinnad 36 protsenti. Hinnad langesid vaid kahes riigis – Kreekas ja Küprosel, vastavalt 25,1 ja 3,3 protsenti.

Tänavu teises kvartalis tõusis eluasemete üür Euroopas aastaga keskmiselt 1,3 protsenti. Ka selles segmendis lööb Eesti hinnatõus rekordeid.

“Elamispindade hinnad Eestis tõusevad: tänavu keskmine hinnatõus oli üle 16 protsendi. Hinnad tõusid 2010. aastaga võrreldes peaaegu 133 protsenti! Loomulikult on see mõjutanud ka elamispindade üüri, mis on viimase kümne aastaga tõusnud peaaegu 150 protsenti. Sama olukorda võib näha ka Lätis ja Leedus. Meie ekspertide hinnangul elamispindade hinnatõus jätkub, kuna ehitusmaterjalide hind läheb selgelt üles,” ütles ettevõtte juhatuse esimees Artem Umanets.

Umanetsi sõnul oli Eesti esimene Balti riik, kes panustas üürimajade ehitusse ja oli sellega tema hinnangul õigel teel.

“Tallinnas tulid juba mitme aasta eest turule kortermajad, mis olid mõeldud just välja üürimiseks. Peab ka ütlema, et see oli paljudele meele järele. Antud hetkeks on sadadest korteritest vabad ainult üksikud. See oli ärilises mõttes väga tark investeering,” tõdes ta.

Vaatamata pandeemiale ja tööjõu väljavoolule Eestist pole üürihinnad mitte langenud, vaid tõusnud. Praegu on kahetoalise korteri üür nii Tallinnas, Riias kui ka Vilniuses keskmiselt 450–600 eurot kuus.
“Kahe aastaga on hinnad mõnevõrra tõusnud. Ei Eestis ega teistes Baltimaades pole üüritavate eluasemete arv pandeemia jooksul kardinaalselt muutunud. Nõudlus on olemas. Ainuüksi Tallinnas on vajadus kümnete tuhandete korterite järele. See tähendab, et hinnatõus jätkub,” rõhutas Umanets.

Eesti ettevõte RIA.com Marketplaces OÜ haldab Ukraina automüügiportaali AUTO.RIA.com ja Ukraina kinnisvaraportaali DOM.RIA.com.

Jaga

Vaata ka:

file 20191211 95111 fbz9rf

ILM: Neljapäev 2.12 – Sajab lund ja tuiskab, õhutemperatuur on -17..-8°C

Öösel: Pilvisus tiheneb. Saartelt alates hakkab lund sadama, vastu hommikut ka mandri lõunaosas, paiguti tuiskab. …

louis hansel wVoP Q2Bg A unsplash scaled

Ministeeriumi teatel käivad väljas söömas vaid jõukamad inimesed

Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson käis toitlustussektori nimel välja ettepaneku, mis aitaks niigi keerulisse …

Tanel Kiik crop scaled

Terviseminister Tanel Kiige väljavahetamisel võib olukord hoopis hullemaks minna

Tänasest Kaja Kallase portreeloost selgub muu hulgas, et peaminister ei taha tervise- ja tööminister Tanel …

jaunt and joy of EmRp0jwg unsplash scaled

USA: Venemaa võimaliku kava kohta tungida Ukrainasse on tõendeid

USA on näinud asitõendeid, mis viitavad võimalikule Venemaa sissetungi kavale Ukrainasse, ütles kolmapäeval Ühendriikide välisminister …