Erakorralised uudised
lennuk

Viimase 3 aasta jooksul on peaminister Kaja Kallas kasutanud eralennukeid, mille kogumaksumus on 889 895 eurot.

Eesti peaminister Kaja Kallas on viimase kolme aasta jooksul kasutanud 28 korda eralennukeid, mille kogumaksumus on 889 895 eurot. Sellest summast on umbes poole hüvitanud Euroopa Liit. Eesti riik on maksnud 467 706 eurot ja Euroopa Liit 422 189 eurot.

Tellimuslennud on peamiselt toimunud Euroopa Liidu ülemkogu kohtumistele, mille lõpuajad ja kestvus võivad olla ettenägematud. Nende lendude kulud katab suures osas Euroopa Liidu Nõukogu sekretariaat. Lisaks on olnud 13 eralendu, mida tingis erakorraline välispoliitika- ja julgeolekuolukord.

Peaminister Kaja Kallas on teinud 66 välisvisiiti alates 2021. aasta jaanuarist. Enamasti eelistatakse sihtpunkti jõudmiseks liinilende ja peaminister reisib tavaliselt turistiklassis. Vaid erandjuhtudel ja põhjalikul kaalumisel kasutatakse eralende.

Eralennud on olnud vajalikud, et tagada peaministri osalemine olulistel rahvusvahelistel kohtumistel, eriti alates Venemaa sõjalise agressiooni algusest Ukrainas. Need kohtumised on sageli planeerimata ja toimuvad lühikese etteteatamisega, mistõttu ei ole alati võimalik liinilende kasutada.

Eesti peaminister on viimase kahe aasta jooksul kohtunud mitu korda oluliste rahvusvaheliste liidritega, sealhulgas Prantsusmaa presidendi ja Saksamaa liidukantsleriga. Samuti on peaminister kasutanud kahel korral ametiajal Politsei- ja Piirivalveameti kopterit, et kiirendada siseriiklikke visiite.

Välislähetuste korraldamiseks kasutab riigikantselei hanke teel valitud reisikorraldusfirmasid, kelle kaudu toimub lennukipiletite hankimine ja vajadusel tellimuslendude tellimine.

See info toob esile Eesti peaministri välisvisiitide korraldamise keerukuse ja vajalikkuse, arvestades rahvusvahelise diplomaatia ja julgeolekupoliitilise olukorra kiireid muutusi.

Vaata ka:

horoskoop numbrid

Just neil 3 tähemärgil tuleb väga hea juunikuu lõpp

Jäär (21. märts – 19. aprill) Jääradele võib juunikuu lõpp olla väga positiivne ja dünaamiline

Blue Hello Blooming Spring Instagram Post 1

JUULIKUU 2024 HOROSKOOP

 Vähk 22. juuni — 22. juuli Vähi energiatase on juulis laes ja ükski varjutus teda