Erakorralised uudised
soome

VIDEO: Soome piirivalve kasutas jõudu ja gaasi, et takistada põgenike sisenemist

Soome piirivalvurid kasutasid reede õhtul Niirala piiripunktis jõudu, et takistada umbes 30 inimese piiriületust, kasutades ühel juhul ka gaasi. Piirile saabunud põgenikud, kes olid jalgratastel, ei allunud piirivalvurite korraldustele, sundides neid sekkuma. Üks inimene, kes üritas piirivalvuritest mööduda, sai gaasi tõttu vajaliku ravi, kuid on nüüdseks heas seisundis. Kõik selle grupi liikmed on Soomes asüüli taotlenud, teatas Põhja-Karjala piirivalve ülema asetäitja Samuli Murtonen. Piiripunkt suleti reede õhtul kell 20, pärast mida on olukord rahulik.

Lisaks saabus reedel Kuhmos asuvasse Vartiuse piiripunkti viis Süüriast ja Somaaliast pärit inimest, kes olid Venemaa FSB piirivalveteenistuse saatel. Hoolimata keeldudest, ei pöördunud nad Venemaale tagasi ja taotlesid Soomes asüüli. Yle andmetel on sel nädalal Soome piirile saabunud umbes 300 varjupaigataotlejat, neist 163 saabusid reedel kagupiirile. See on märkimisväärne muutus, kuna varem ei lubanud Venemaa inimesi piiri ületada, kui neil polnud reisidokumendid korras.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Reformierakond Arutab Uue Juhi Võimalusi: Hanno Pevkur ja Kristen Michal esiplaanil

Reformierakonna fraktsiooni liikmed Vilja Toomast ja Liina Kersna kinnitasid, et erakonnas kaalutakse võimalike uute juhtidena

euro

5 kõige ahnemat tähemärki

Loe, milliste tähemärkide all sündinud inimesed kipuvad olema väga enesekesksed ega mõtlegi, kuidas nende tegevus