Kolmapäev , 27 september 2023
56691435 2295917707347682 5323273867861426176 o 1

VIDEO: President Kaljulaid, Anne Veski ja Arkadi Popov kutsuvad inimesi vaktsineerima

VIDEO: President Kaljulaid, Anne Veski ja Arkadi Popov kutsuvad inimesi vaktsineerima

President Kersti Kaljulaid, laulja Anne Veski ja arst Arkadi Popov kutsuvad ühises videoüleskutses inimesi üles augustikuu jooksul ennast vaktsineerima, et koroonaviirust sügisel kontrolli all hoida: “Et lapsed saaks taas korralikult koolis käia, et töökohad ja perede sissetulekud säiliksid, et saaksime kõik külas käia oma vanavanematel ja sõpradel – ainus lahendus on vaktsineerimine.” Pöördumises teeb kaasa ka Tokio olümpiavõitja ja pronksmedalist Katrina Lehis.
Kuu aja pärast algab kool ja iga päev toob meile juurde uusi nakatunuid ning inimesi, kes vajavad haiglaravi, rõhutavad kõik kolm üleskutses. “Mäletame kevadest, kuidas piirangud me elu lukku panid. Aga seekord on teisiti – meil on olemas vaktsiinid, mis meid kaitsevad. Pooled Eesti inimesed on end juba vaktsineerinud. Aitäh teile selle eest! Aga viiruse kontrolli all hoidmiseks on vaja rohkem. Viiruse kontrolli all hoidmiseks on vaja, et enne kooli algust kaitseks end vaktsiiniga viiruse raskete mõjude vastu veel vähemalt 120 tuhat inimest. Veel parem, kui 200 või 300 tuhat.”

“Kui sa ei ole end veel vaktsineerinud, siis palun tee seda,” panevad Kaljulaid, Veski ja Popov südamele. “Kui tunned naabreid, töökaaslasi, sugulasi või sõpru, kes veel kõhklevad, siis räägi nendega. Paku abi vaktsineerimiskoha leidmisel või transpordiga sinna. Ainult nii saame üheskoos viirusele vastu”.

Videoüleskutse täistekst:

Hea inimene – kui sa ei ole end veel vaktsineerinud, siis palun tee seda kohe!

Kuu aja pärast algab kool. Iga päev toob meile juurde uusi nakatunuid. Iga päev vajab järjest enam vaktsineerimata inimesi haiglaravi.

Oleme seda kõike juba kogenud. Mäletame kevadest, kuidas piirangud me elu lukku panid.

Aga seekord on teisiti – meil on olemas vaktsiinid, mis meid kaitsevad. Pooled Eesti inimesed on end juba vaktsineerinud. Aitäh teile selle eest!

Aga viiruse kontrolli all hoidmiseks on vaja rohkem. Viiruse kontrolli all hoidmiseks on vaja, et enne kooli algust kaitseks end vaktsiiniga viiruse raskete mõjude vastu veel vähemalt 120 tuhat inimest. Veel parem, kui 200 või 300 tuhat.

Et lapsed saaks taas korralikult koolis käia, et töökohad ja perede sissetulekud säiliksid, et saaksime kõik külas käia oma vanavanematel ja sõpradel – ainus lahendus on vaktsineerimine.

Kui sa ei ole end veel vaktsineerinud, siis palun tee seda! Usaldame arste ja teadlasi. Kui tunned naabreid, töökaaslasi, sugulasi või sõpru, kes veel kõhklevad, siis räägi nendega. Paku abi vaktsineerimiskoha leidmisel või transpordiga sinna.

Ainult nii saame üheskoos viirusele vastu!

Vaata ka:

hamburger 2453359 1280 jpg

Miks stress ja emotsionaalsus ajendavad meid sööma rämpstoitu

Stress ja emotsionaalsus võivad mõjutada meie toitumisharjumusi, viies sageli rämpstoidu tarbimiseni. Kuigi see võib olla …