Erakorralised uudised
1799090h80f4t72

VIDEO: Kaja Kallas lahmas Martin Helmele ära

Peaminister Kallas kaitses oma tegude seaduslikkust

Peaminister Kaja Kallas kaitses täna oma tegude seaduslikkust seoses sellega, et ta ei ilmunud teisipäeval riigikogu erikomisjonide istungile.

Kallas ütles, et riikkogu komisjonid moodustatakse konkreetse ülesande täitmiseks ja nende ülesannetega saab kõik tutvuda. Riigieelarve kontrollikomisjoni ülesandeks on jälgida riigieelarve täitmist, kuid Kallase sõnul ei olnud istungil arutusel riigieelarve küsimus.

“Esiteks, riigikogu komisjonid moodustatakse konkreetse ülesande täitmiseks ja need moodustatakse seaduse alusel. Nende ülesannetega saavad kõik tutvuda. Riigieelarve kontrollikomisjonil pole mingit pädevust selles küsimuses mingeid istungeid korraldada ja nende kutsele mitteallumine ei ole kuidagi seaduserikkumine,” rõhutas Kallas.

Kallas märkis, et tema käitumine ei olnud pretsedenditu. “Mis puudutab väidet, et mu käitumine oli pretsedenditu, siis lohutan ennast selle teadmisega, et ma ei ole kuidagi eesrindlik. Päris paljud ministrid on jätnud erikomisjonidesse minemata. Ma usun, et rekord selles on Martin Helme käes,” torkas Kallas.

Kallas lisas, et elementaarne viisakus on komisjonides see, et koos ministritega leitakse ühine aeg, mis ka ministrite ajakavaga sobib. “Võtsin ise ühendust Mart Helmega ja pakkusin aegu, mis sobiksid, et saaksin sinna komisjoni tulla. Tänaseks on kokkulepe olemas, mis sobib nii komisjoni kui minu ajakavaga,” ütles Kallas.

Kallas kinnitas ka, et ta ei ole riigikogu suhtes lugupidamatu. “Aga see lugupidamine põhineb eelkõige veendumusel, et riigikogu ise täidab ka seadust,” sõnas Kallas.

Vaata ka:

tarokaart minuaeg.com 3

26.05.24 Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane päev sulle toob

Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane Pühapäev 26.05.24 sulle toob. Tarokaardid on

roolijoodik

26.05.24 Ööpäeva tabati 24 roolijoodikut

Eile 25 mai toimus 12 liiklusõnnetust, neist 2 tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati 24 alkoholi või narko