Esmaspäev , 5 juuni 2023
Erakorralised uudised

Venemaa tunnistas, et Musta mere lipulaev Moskva läks kummuli ning uppus

Venemaa tunnistas, et Musta mere lipulaev, ristleja Moskva uppus, aga seda mitte Ukraina rünnaku, vaid laeval puhkenud tulekahju tagajärjel.

Ukraina võimud teatasid, et laeva uputasid kaks raketti. Vene võimud aga kinnitasid Tassi teatel, et laeval puhkes tulekahju ja laskemoon plahvatas. Seda ei avaldatud, mis põhjustas tulekahju.

Laev sai tõsiselt kahjustada ja Lääne allikate väitel on tegemist Venemaa ühe suurema kaotusega sõjas Ukraina vastu, vahendab Business Insider.

Ukraina võimude info kohaselt lasti laev põhja kahe Ukraina enda raketiga Neptun. Vene meedia teatas pärast seda, et laev püsib pinnal, relvad on töökorras ja tulekahju on kontrolli all.

Pärast Moskva uppumist tõmbas Venemaa teised laevad Mustal merel kiiresti lõuna poole, eemale Ukraina rannikust.

Tegemist on esimese korraga, kui Ukraina kasutas rakette Neptun. Rakett on võimeline tabama sihtmärke enam kui 300 kilomeetri kaugusel. See on esimene Ukrainas valmistatud keskmaa tiibrakett, mis on mõeldud just selliste Moskva-suguste laevade hävitamiseks.

Laev oli ligi 100 kilomeetri kaugusel Odessa sadamast, kui laeval oli plahvatus. Enne seda oli Venemaal Musta mere põhjarannikul ligi 6 sõjalaeva. 4-5 Ukraina rannikule lähedal olnud laeva liikusid pärast plahvatust Moskval lõuna poole.

Eestinen.fi

Vaata ka:

ILM: Esmaspäev 5.06 – Sajuta ilm, sooja kuni +18°C.

Öösel: Vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Enne keskööd võib sadada Ida-Eestis üksikutes kohtades hoovihma. Paiguti …