Uudised

Venemaa: Selle (erioperatsiooni) ülesannete hulka ei kuulu ei Ukraina okupeerimine, riikluse hävitamine ega praeguse valitsuse kukutamine. Sõda ei ole suunatud tsiviilelanikkonna vastu,

Moskva: kõnelustel Kiieviga on edusamme, valitsust pole kavas kukutada

Venemaa teatas kolmapäeval, et läbirääkimised Kiievi ametnikega Ukraina konflikti lahendamiseks edenevad ning rõhutas, et Moskva väed ei tööta Ukraina valitsuse kukutamise nimel, vahendab BNS.

“Teatud edu on saavutatud,” ütles välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova, viidates kolmele kõnelustevoorule Kiieviga. Ta ütles, et Vene sõjaväele ei ole antud ülesannet “praegune valitsus kukutada”.

“Selle (erioperatsiooni) ülesannete hulka ei kuulu ei Ukraina okupeerimine, riikluse hävitamine ega praeguse valitsuse kukutamine. See ei ole suunatud tsiviilelanikkonna vastu,” ütles ta kolmapäeval Moskvas toimunud teabetunnis.
Zahharova sõnul “peame seda kõike üha kordama, tuginedes selle valeteabe hulgale, mida Lääne luureteenistused arendavad”.

“Oleme tõsiselt mures Ukraina sõjaliste operatsioonide läbiviimise viisi pärast, teame hästi, et Ukraina relvajõudude eest võitlevad äärmuslased, kes kuni viimase ajani olid isegi seaduslikult registreeritud mingitesse rahvuslikesse poolsõjaväelistesse pataljonidesse,” ütles Zahharova.
Ta ütles end olevat veendunud, et Ukraina pool kasutab “fosformoona” ja “tsiviilisikuid inimkilbina”.

Allikas. BNS

Jaga
Back to top button