Uudised

Venemaa prokuratuur nõudis kohtult, et Facebook kuulutataks äärmusorganisatsiooniks sarnaselt al-Qaeda’le

Venemaa prokuratuur nõudis nädalavahetuse eel kohtult, et Meta kuulutataks äärmusorganisatsiooniks sarnaselt al-Qaeda’le. Tõenäoliselt ei oodata kohtult juriidilist argumentatsiooni ja otsus riigi korraldatud sõjakoledusi vahendava infokanali sulgemiseks on ammu tehtud. Juriidilise teatri võinuks vahele jätta ja sulgeda vaba maailma sotsiaalmeedia teenuse riigi elanikele mõne kõlava dekreediga.

Valitud taktikast võib aimata, et teatrit on vaja noorte emotsionaalse reaktsiooni ohjeldamiseks. Sellest ka sissejuhatuses esitatud vihje, sest sõltumata riigikorrast ja poliitilisest vaadetest tabab populaarse sotsiaalmeedia ühenduse või arvutimängu katkemine esmalt emotsioone.

Nende maharahustamiseks jääb ratsionaalsusest vajaka. Seda just noorema põlvkonna puhul, kellel pole olnud lihtsalt aega ratsionaalsete argumentide kuhjumiseks. Tõenäoliselt suhtuvad vanemad venemaalased otsusesse stoilisemalt, et mitte öelda, sõnakuulelikumalt.

Neist tõenäoliselt riigis rahu hoidmiseks ei piisa. Oodatavalt kulgeb teenuse sulgemise protsess kiiresti. Otsust polnud veel kuulda, aga esimesed sulgemismärgid paistsid juba nädalavahetusel. Laupäeval saadeti sideteenuste föderaalse järelevalve ameti poolt elanikele teatis, milles põhjendatakse, et keeluga soovitakse kaitsta lapsi ja noori. Lahenduseks soovitatakse kõigil siirduda kasutama kohalikke, riigi kontrollile alluvaid sotsiaalmeedia platvorme Odnoklassniki ja VKontakte.

Allikas. Err.ee

Jaga
Back to top button