Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised

Venemaa nõuab NATO laienemise peatamist või otsustab president Vladimir Putin edasised karmid sammud.

Vene välisminister Sergei Lavrov kordas reedel NATO-le esitatud julgeolekuteemalisi nõudmisi ning ähvardas Venemaa vastusammudega, kui Moskva ei saa Läänelt oma ettepanekutele rahuldavat vastust.

Moskva hinnangul võivad lääneriigid kasutada Ukraina ümber tõusnud pingeid selleks, et suurendada oma relvajõudusid Venemaa piiride lähistel, rääkis Lavrov oma iga-aastasel pressikonverentsil.

Venemaa soovib Euroopa julgeoleku teemal tekkinud vastasseisu lahendada vastastikuse austuse ja huvide tasakaalu põhimõtetel, ütles Lavrov Vene diplomaatiat eelmist aastat kokku võtval pressikonverentsil.

Samas rõhutas Vene välisminister, et Moskva ei saa Lääne vastust oma nõudmistele igavesti ootama jääda. Venemaal on erinevaid võimalusi tegutsemiseks, kui lääneriigid Moskva ettepanekud tagasi lükkavad, lisas Lavrov.

Vene välisminister ütles ka, et Moskva soovib oma ettepanekutele NATO-lt ja USA-lt kirjalikke ja detailseid vastuseid. Lääs peaks igale Venemaa esitatud punktile vastama üksikasjalike põhjendustega, miks see sobib või mitte, lisas Lavrov.

Vene välisministri sõnul otsustab president Vladimir Putin edasised sammud, kui on saanud Läänelt vastused oma ettepanekutele ning koos sellega lääneriikide vastuettepanekud.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Vaata ka:

Taroskoop- Esmaspäev 22 aprill 2024

Täna, 22. aprillil 2. aprillil 2024, on Päike Sõnnis, tuues kaasa rahu ja tasakaalu energiat.

horoskoop

Horoskoop – Esmaspäev 22 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Võtke aega enda eest hoolitsemiseks ja stressi maandamiseks. Pöörake

error: Sisu on kaitstud!