Uudised

Venemaa: Me ei anna Ukraina natsionalistidele hingetõmbepausi, kõik tuleb hävitada.

Venemaa vastas eitavalt ÜRO peasekretäri António Guterresi ettepanekule kehtestada Ukraina sõjategevuses õigeusu lihavõtete ajaks „humanitaarpaus”, teatas Ukraina esindaja ÜRO juures Serhi Kislõtsja.

Venemaa esindaja ÜRO-s rääkis Kremli propaganda vaimus ikka Ukraina „denatsifitseerimisest” ja „vabastamisest” ning nimetas relvarahuettepanekut „püüdeks anda Kiievi natsionalistidele ja radikaalidele hingetõmbepaus, et nad saaksid ümber grupeeruda”.

Polgu Azov ülema asetäitja Svjatoslav Palamar ütles, et Ukraina presidendi kantselei nõunik Mõhhailo Podoljak ja läbirääkimisdelegatsiooni liige Davõd Arahhamõja on valmis tulema Mariupolisse, et rääkida seal inimeste evakueerimise asjus läbi Venemaa delegatsiooni juhi Vladimir Medinski ja riigiduuma rahvusvaheliste suhete komisjoni esimehe Leonid Slutskiga.

Luhanski oblasti sõjaadministratsiooni juht Serhi Haidai ütles kolmapäeval intervjuus CNN-ile, et 80% Luhanski territooriumist on Venemaa kontrolli all. Haidai tõdes, et kui Ukraina vastu ei hakka, ei kavatse Venemaa Donbassis peatuda ja tungib taas edasi.

Allikas. Delfi.ee

Jaga
Back to top button