Uudised

Venemaa lubab teisipäeval JÄLLE avada Ukrainas humanitaarkoridorid, et siis taas inimesi tulisatda.

Täiendus kell 14.30
Venemaa ründas taas täna evakueerimisteed Mariupolis
Ukraina kaitseministeeriumi teatel püüdsid nad aidata inimeste Mariupolist evakueerimisele kaasa, puhastades teed miinidest ja tõketest, kuid Vene väed alustasid taas rünnakuid humanitaarkoridori suunas.

Vene meedia väitel pakub Venemaa viiest Ukraina linnast humanitaarkoridori loomist. Humanitaarkoridorid peaks avatama Kiievi aja järgi teisipäeva hommikul kell üheksa, kirjutab Reuters.

Samas viiksid enamik pakutud humanitaarkoridoridest Venemaale või Valgevenesse ning Ukraina võimud on varem sellistest evakuatsiooniteedest keeldunud.

Kiievist, Tšernihivist ja Harkivist lahkuvad tsiviilelanikud peaksid liikuma Venemaale, mõned Valgevenesse, kirjutab Interfax, viidates Vene humanitaartöö komiteele.

Sumõst ja Mariupolist lahkuvatele inimestele pakuks Moskva lisaks Venemaale minemisele ka liikumist vastavalt Poltavasse ja Zaporižžjasse.

Venemaa andis Ukrainale tingimustega nõustumiseks aega väidetavalt teisipäeva öösel kella kolmeni Moskva aja järgi (kella kaheni Ukraina aja järgi).

Venemaa suursaadik ÜRO-s Vassili Nebenzja ütles ka esmaspäeval julgeolekunõukogu kohtumisel, et Venemaa peab kinni relvarahust ja avab teisipäeval humanitaarkoridorid. Lisaks Kiievile, Tšernihivile, Sumõle ja Mariupolile võib Venemaa lubada tema sõnul inimeste evakueerumist ka Kiievist lääne poole jäävatest linnadest.

Ukraina suursaadik ÜRO-s Serhi Kõslõtsja ütles varem ÜRO julgeolekunõukogu kohtumisel, et Venemaa on õõnestanud humanitaarkoridoride korraldamist, kui on nõudnud, et kõik marsruudid kulgeksid läbi Venemaa või Valgevene.

Allikas. Err.ee

Jaga
Back to top button