Uudised

Venemaa: Kõik meie erioperatsiooni eesmärgid Ukrainas saavad täidetud

Venemaa ei kasuta mitte ühelgi juhul Ukrainas tuumarelva, lubas Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov USA telekanalile PBS antud usutluses.

“Meil ei ole kahtlust, et et kõik meie erioperatsiooni eesmärgid Ukrainas saavad täidetud. Ükskõik, kuidas olukord areneb, seal tuumarelva kasutamise põhjust ei ole,” rääkis Peskov inglise keeles antud intervjuus. “Mitte keegi ei kaalu tuumarelva kasutamist ega isegi ideed selle kasutamisest,” rõhutas ta.

Kremli pressiesindaja lükkas tagasi teda intervjueerinud ajakirjaniku väited, justkui olevat president Vladimir Putin lubanud Ukraina sõjakäiku välja kuulutades, et Venemaa kasutab seal tuumarelva, kui peaksid sekkuma kolmandad riigid.

“Ma ei arva nii. President hoiatas, et ei ole vaja sekkuda. Kui selline asi peaks juhtuma, siis on meil vahendid ja võimalused, et see ära hoida ja karistada neid, kes seda püüavad teha,” rääkis Peskov.

Putini pressiesindaja meenutas Venemaa tuumarelva kasutamise doktriini, mille kohaselt kasutab Moskva seda ainult siis, kui on vaja likvideerida oht Venemaa eksistentsile.

Tuleb aga teha vahet erioperatsioonil Ukrainas ning riigi eksistentsil, lisas Peskov

Allikas. Err.ee

Jaga
Back to top button