Uudised

Venemaa hoiatas riigist lahkuvad Lääne ettevõtteid vahistamiste ja varade arestimise eest- Teate said McDonald’s, Coca-Cola, IBM ja teised

Kursis olevate allikate sõnutsi on Venemaa prokurörid hoiatanud riigis tegutsevaid Lääne ettevõtteid Vene valitsust kritiseerivate juhtivtöötajate arreteerimisega, mainides samuti võimalust arestida riigist väljuvate ettevõtete varad.

Allikate sõnul said läinud nädalal hoiatuse Coca-Cola, McDonald’s, Procter & Gamble (P&G), International Business Machines (IBM), KFC omanik Yum Brands jt. Telefonikõned, kirjad ja külastused kätkesid muu hulgas ähvardusi firmad kohtusse kaevata ja arestida varad, kaasa arvatud kaubamärgid, ütlesid allikad.

Läinud nädalal väljendas Venemaa president Vladimir Putin toetust seaduseelnõule riigistada välisfirmade varad, kes Ukraina-invasiooni tõttu riigist lahkuvad. Hoiatused katsid laia tegevusvaldkondade spektrit, sealhulgas tehnoloogia-, toiduaine-, rõivaste ja panganduse valdkonnas tegutsevaid ettevõtteid.

Vene peaprokuröri büroo lubas reedel tagada, et tegevuse peatamisest või lahkumisest teada andnud ettevõtted järgivad kohalikke tööseadusi. Yale’i ülikooli juhtimiskooli andmetel on Venemaalt väljumisest või sealse töö pausile panekust teatanud enam kui 350 välisfirmat.

Loe edsi SIIT
Allikas. Postimees.ee

Jaga
Back to top button