Uudised

Venelased pommitasid Ukrainas taas koolimaju, surma sai vähemalt kolm inimest

Venelased pommitasid Ukrainas taas koolimaju, surma sai vähemalt kolm inimest

Tšernihivi oblastis Novhorod-Siverskyis keskkoolile ja internaatkoolile suunatud Venemaa õhurünnakus hukkus ööl vastu neljapäeva kolm inimest ja veel 12 sai vigastada, edastas Ukraina esimene leedi Olena Zelenska Telegramis, vahendab Ukrinform.

«Täna (kolmapäeval, toim.) tulistas Vene sõjalennuk Tšernihivi oblastis Novhorodi-Siverski kesk- ja internaatkoolide pihta rakette. Hetkel töötavad päästjad sündmuskohal, kuid kolm kannatanut ja 12 vigastatut on juba kinnitatud. See oli tahtlik pommitamine. Venelased, kes väidavad, et ründavad ainult sõjalisi objekte, peavad sõda meie laste vastu. Tegelikult peavad nad sõda meie tuleviku vastu,» ütles Olena Zelenska.

Presidendiproua meenutas, et mai alguses põletasid Vene sissetungijad Luhanski oblastis Lõssõtšanskis maha ajaloolise gümnaasiumi, mille belglased üle saja aasta tagasi ehitasid. Ta mainis ka õhurünnakut Luganski oblastis Bilohorivka koolile, mis väidetavalt nõudis 60 tsiviilisiku elu. Kooli kelder oli kohalikele ainsaks säilinud peavarjuks.

Presidendi leedi lisas, et Ukraina haridusministeeriumi andmetel sai pommitamiste ja pommirünnakute tõttu kannatada 1635 haridusasutust Ukrainas ning 126 asutust hävis täielikult. Ta märkis, et haridusministeerium on koostanud selliste rajatiste kaardi. “Kas Venemaa tegevus Ukrainas on genotsiid, seda arutatakse praegu üle maailma. Vastamise asemel vaadake seda kaarti. Iga päev ilmub siia mõni uus kool või lasteaed, mille venelased enneolematu küünilisusega teadlikult hävitasid, varem kuulmatut,” ütles ta. ” rõhutas esimene leedi.

Delfi.ee

Jaga
Back to top button