Kolmapäev , 31 mai 2023
Erakorralised uudised

Vene välisminister: soomlased on alati olnud Vene-vastased

Vene välisminister Sergei Lavrov võttis tänasel pressikonverentsil ette Soome presidendi Sauli Niinistö uusaastakõne ning Soome ja Rootsi NATO-otsuse.

Lavrov pidas oma iga-aastase pika pressikonverentsi Moskvas, kus temalt küsiti ka Niinistö uusaastakõne kohta. Niinistö ütles uusaastapäeval, et Venemaa tegi oma rünnakus vale hinnangu, kui uskus, et „massiivne oht surub Ukraina kiiresti põlvili”, vahendab MTV.

Paratamatult tuleb meelde sarnasus talvesõjaga, kui Nõukogude Liit eeldas, et marsib kahe nädalaga Helsingisse. Autoritaarse riigi juhid Stalin ja Putin ei osanud olulist tegurit ära tunda. See, et vabas riigis on inimestel tahe ja veendumus. Ja et koos töötav rahvas on tohutu jõud, ütles Niinistö.

Lavrov ütles, et teda üllatas, et Niinistö võrdles Vladimir Putinit otse Jossif Staliniga. Ta ütles, et peab Niinistö reaktsiooni primitiivseks.

Soomlased peaksid oma ajalugu meeles pidama. Nad ei olnud süütu osapool ei Teise maailmasõjani viinud protsessides ega ka sõja ajal, ütles Lavrov ajakirjanikele.

Lavrov ütles, et varem hindas Venemaa häid suhteid Soomega, kuid olukord on muutunud. Mind üllatab Soome kiiresti muutunud suund ja retoorika. Ilmselt on toimunud meelemuutus. Või on nad alati olnud Venemaa-vastased, kuid varjanud seda, lisas Lavrov

Lavrov kordas Venemaa teadet, et Soome ja Rootsi võimalik NATO liikmelisus toob kaasa Venemaa poolelt vastumeetmed.

Muidugi teeme järeldused selle kohta, kui Soome ja Rootsi saavad NATO liikmeks. Võtame oma piiril kasutusele vajalikud sõjalis-tehnilised abinõud.

eestinen.fi

Vaata ka:

Lääne-Virumaal hukkus teelt väljasõitnud mootorrattur

Lääne-Virumaal hukkus teelt väljasõitnud mootorrattur Teade raskest liiklusõnnetusest laekus häirekeskusele täna kell 13.52, kui anti …