Uudised

Vene väed ründasid Ukrainas kunstikooli, kus 400 inimest olid varjul.

Ukraina eiras Venemaa poolt esmaspäeva hommikul kella neljaks pakutud alistumistähtaega ja ümberpiiratud linna kaitsmine jätkus. Moskva teatas pühapäeval, et lubab alistumise korral elanikel purustatud linnast lahkuda.

“Me võitleme viimase sõdurini,” ütles BBC-le Mariupoli linnapea nõunik Pjotr Andrjušenko. Venelaste lubadusi ei saa uskuda, lisas ta.

“Kui Venemaa räägib linnast lahkumisest, siis mida nad tegelikult silmas peavad?” küsis Andrjušenko. “Tegelikult tahavad nad inimesi viia Venemaale.”

Ka Ukraina asepeaminister Irina Vereštšuk ütles esmaspäeva hommikul, et Mariupol ei alistu. “Oleme sellest Venemaad juba teavitanud,” ütles Vereštšuk.

Mariupoli volikogu teatas laupäeval, et Vene väed viivad linna elanikke Venemaale vastu nende tahtmist. Moskva väidab, et pakub inimestele ohutut varjupaika.

Mariupoli linnavalitsus teatas pühepäeval, et Vene väed ründasid kunstikooli, kus 400 inimest olid varjul.

“Venemaa õhuvägi viskas pommi Mariupoli kunstikooli pihta, kus olid varjul inimesed. Sõjaväelist tegevust seal polnud. Seal olid peamiselt naised, lapsed ja vanurid. Nad on praegu rusude all lõksus. Me ei tea, paljud neist on elus,” ütles president Volodõmõr Zelenski.

Jaga
Back to top button