Uudised

Vene väed oleksid Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi peaaegu tabanud

Ajakirjale Time antud intervjuus rääkis Ukraina president, kuidas sõja esimeste tundide jooksul oleksid Vene väed tema ja ta pere peaaegu üles leidnud.

Ajakirjanik Simon Shuster veetis intervjuu tegemise ajal aprillis kaks nädalat presidendi kompleksis Kiievis. Ta kirjutab, et sõja esimesel päeval üritasid ametnikud kompleksi sulgeda kõigega, mis nad leidsid, samal ajal kui Ukraina väed võitlesid tänavatel venelastega.

“Sõja esimestel tundidel oleksid Vene väed minutite jooksul leidnud tema ja ta pere, tulevahetus kõlas juba tema kabineti ruumides,” seisab artiklis. Sõjavägi teavitas Zelenskit, et Venemaa rünnakrühmad olid maandunud Kiievis eesmärgiga president ja ta pere kas vangi võtta või tappa.

“Kui öö saabus sel esimesel õhtul, algas tulevahetus valitsuskvartali ümbruses. Kompleksis sees panid valvurid tuled kustu ning tõid Zelenskile ja ta abidele kuulivestid ja automaadid. Ainult mõni neist teadis, kuidas relvi kasutada,” kirjutab Shuster.

Vene väed üritasid kahel korral kompleksi rünnata, ütles presidendi nõunik ja endine luuretöötaja Oleksii Arestovitš. Zelenski sõnul olid tema naine ja lapsed sel ajal veel seal.

Ameeriklased pakkusid, et evakueerivad presidendi ja tema meeskonna ning aitavad valitsuse üles seada eksiilis, tõenäoliselt Ida-Poolas. Nendega telefoni teel vesteldes ütles Zelenski: “Ma vajan laskemoona, mitte küüti.”

Nüüd, kaks kuud hiljem, rääkis president, et ta on sellise julmusega silmitsi seistes vanemaks jäänud.

“Olen vanemaks jäänud nendest teadmistest, mida ma pole kunagi soovinud. See on teadmine hukkunud inimeste arvust ja piinamistest, mida Vene sõdurid on korraldanud… Ausalt öeldes pole mul kunagi olnud eesmärki selliseid teadmisi omandada.”

Allikas. Err.ee

Jaga
Back to top button