Vene sihtasutus (FBK) on pöördunud Balti riikide poole palvega vaadata uuesti läbi Venemaa numbrimärgiga autode territooriumile sisenemise keeld | MinuAeg
piir 2

Vene sihtasutus (FBK) on pöördunud Balti riikide poole palvega vaadata uuesti läbi Venemaa numbrimärgiga autode territooriumile sisenemise keeld

Venemaa opositsioonilise aktivisti Aleksei Navalnõi asutatud MTÜ Korruptsioonivastane Sihtasutus (FBK) on pöördunud Balti riikide poole palvega vaadata uuesti läbi Venemaa numbrimärgiga autode territooriumile sisenemise keeld, teatas Meduza.

FBK kirjas, mida jagab organisatsiooni esinaine Maria Pevtšihh öeldakse, et piirangud kahjustavad Putini režiimi vastaseid, kes on sunnitud riigist lahkuma. Lisaks sanktsioonide efektiivsuse vähendamisele väidab FBK, et piirangud diskrediteerivad sanktsioonide ideed ja annavad Venemaa propagandale uusi argumente, vahendab lrt.lt.

Lisaks FBK-le pöördusid Venemaa poliitikud Ljubov Sobol ja Maxim Katz Euroopa ametivõimude poole pöördumisega, et nad vaataksid uuesti läbi piirangud, mis sisaldavad keeldu tuua EL-i mitte ainult Venemaal registreeritud autosid, vaid ka mitmesuguseid igapäevaseid esemeid nagu sülearvutid ja nutitelefonid.

Oma kirjas Euroopa Komisjoni presidendile Ursula von der Leyenile ja Euroopa diplomaatilisele juhile Josep Borrellile palus Sobol Euroopa võimudel selgitada, kuidas uued piirangud täpselt toimima hakkavad. Tema sõnul ei mõjuta Euroopa Komisjoni „vasturääkivad ja ebamäärased” sõnastused Moskva suutlikkust rahastada Ukraina sõda ega kahjusta Venemaa poliitilise eliidi huve.

Katz on vahepeal pöördunud ELi finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu voliniku Mairead McGuinnessi poole. Oma kirjas märkis ta, et uued piirangud on vastuolus sanktsioonide algse tähendusega, kuna need on suunatud pigem tavalistele venelastele kui Moskva poliitika eest vastutavatele isikutele ja gruppidele.

Katz rõhutas, et isiklik transport on endiselt üks väheseid viise, kuidas venelased saavad riigist kiiresti lahkuda ja pääseda poliitilise tagakiusamise või mobilisatsiooni eest. Pealegi väitis ta, et venelaste isiklikuks tarbeks kaasa võetud asjad ei too Venemaale lisatulu.

Möödunud reedel andis Euroopa Komisjon välja selgituse, kuidas peaksid EL-i riigid kohaldama Venemaa sanktsioonide alla kuuluvate kaupade, sealhulgas autode, isiklike riiete ja hügieenitarvete impordikeeldu. Pärast vastukaja selgitas EK, et toll peaks keskenduma imporditud autodele, samas kui muude kaupade keelustamist tuleks kohaldada „proportsionaalsel ja mõistlikul viisil”.

Leedu ja Läti võimud teatasid 11.–12. septembril, et keelavad Euroopa Komisjoni soovitustele tuginedes Venemaa numbrimärkidega autodel oma territooriumile sissesõidu. Eesti kehtestas sarnase keelu 13. septembril.

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com jpg

Armastuse horoskoop – Laupäev 9 detsember 2023

Jäär (21. märts – 19. aprill) Homne päev on sinu jaoks hea päev romantika jaoks.

taroskoop minuaeg.com jpg

Taroskoop – Laupäev 9 detsember 2023

Jäär (21. märts – 19. aprill) Homne päev toob sulle kaasa rahu ja tasakaalu. Sa

error: Sisu on kaitstud!