Uudised

Vene piiri lähedal elavad soomlased valmistuvad juba evakueerumiseks

26 000 elanikuga Soome linn Imatra on üks piiriületuskohtadest Venemaaga. Sealsed inimesed on hakanud mõtlema juba evakueerumise peale.

Kokku on Soomel ja Venemaal ühist maismaapiiri 1300 kilomeetrit. Enne koroonat ületas piiri iga nädal tuhandeid Vene turiste, kes tulid Soome šoppama ja spaasid külastama, vahendab MTV.

Pärast Venemaa rünnakut Ukraina vastu on aga soomlaste mõtted seoses Venemaaga muutunud. Soomes kaalutakse praegu NATO-ga liitumist ja sellega seotud julgeoleku tagatisi. Liitumise varjupool on aga Venemaa ähvardused.

Imatra inimesed loodavad siiski, et Soomes ei juhtu sama mis Ukrainas ja Vene vägesid pole oodata.

Eestist pärit Imatra elanik Kadri räägib, et siiani on Imatrat peetud ohutuks elukohaks. Osa mõtleb endiselt nii, aga paljudel inimestel on tekkinud hirmud. Venemaad ei saa enam usaldada. Inimesed valmistuvad selleks, et peab evakueeruma.

Imatra on kannatanud Vene turistide ärakukkumise tõttu. Enne koroonat tegid välismaa turistid 2019. aastal Imatrasse 1,9 miljonit külastust, enamus neist olid venelased.

Imatra naaberomavalitsuse Lappeenranta linnapea Kimmo Jarva ütles, et linn kaotab seoses turismi kadumisega iga päev miljon eurot.

Eestinen.fi

Jaga
Back to top button