Wednesday , 27 October 2021
boy g524c10076 640

Värske uuring: koroona Delta tüvi ei põhjusta lastel rohkem raskeid haigusjuhtusid kui varasemad variandid

Koroona Delta tüvi ei põhjusta lastel rohkem raskeid haigusjuhtusid kui varasemad variandid, selgub värskest, Inglismaal läbi viidud uuringust.

Käesoleva aasta algul leidsid teadlased omakorda, et Alfa ehk Briti tüvi ei põhjusta rohkem raskeid haigusjuhtusid kui algne Wuhani viirus, vahendab Daily Mail.

Teadlased võrdlesid omavahel kahte koroonaga nakatunud kooliealiste laste gruppi Inglismaal. Nad võrdlesid omavahel 694 Alfa variandiga nakatunud last perioodil 2020. aasta detsember kuni 2021. aasta maikuu ja 706 Delta variandiga nakatunud last perioodil 2021. aasta maist kuni juulini.

Teadusväljaandes medRxiv avaldatud uuringust tuleb välja, et Delta variandi puhul oli lastel rohkem haigussümptomeid, aga haiglaravi vajavaid raskeid haigusjuhtusid rohkem ei esinenud. Mõlema grupi puhul olid pooled lapsed haiged vaid 5 päeva.

Teadlased järeldasid kokkuvõttes, et lapsed põevad koroona Delta varianti samamoodi nagu varasemaid variante. Samalaadsele järeldusele jõuti ka USA-s, kus märgiti, et kuigi Delta varianti puhul haigestub rohkem lapsi, pole raskeid haigusjuhtumeid rohkem kui varem. Rohkem lapsi haigestub Delta variandiga seetõttu, et see variant on laiema levikuga.

Ühest teisest uuringust tuli välja, et haiguse läbipõdemine annab koroona vastu parema immuunsuse kui vaktsiin.

Allikas: Eestinen.fi

Jaga

Vaata ka:

coronavirus gc7d8cd8bd 640

Maski kandmine muutub kõigile kohustuslikuks ka meelelahutuskohtades

Reedest karmistuvad maskikandmise nõuded ehk meelelahutuskohad, kus seni oli maski kandmine rangelt soovituslik, saab see …

sky gdb6311611 640

Ilmateenistus andis kogu Eestile tormihoiatuse

Ilmateenistuse prognoosi kohaselt tugevneb pärastlõunal Lääne-Eesti saartelt alates lõuna- ja edelatuul puhanguti 15, saartel ja …

candles g6b8e1541a 640

Viljandimaal hukkus tulekahjus mees

Viljandimaalt Mulgi vallast teatati täna varahommikul kell 7.32 häirekeskusele, et Lilli külas asuvas elamus on …

virus gbdb737d0b 640

Valgupõhine vaktsiin laseb end Eestis veel oodata

Valgupõhine Novavax võib tuua vaktsineerima ka neid inimesi, kes mRNA tehnoloogiat tunnistada ei taha või on …