Erakorralised uudised
Foto Agne Astel Rankla

Varjupaigad üle Eesti tähistavad juba kümnendat korda musta kassi kuud

Endiselt on musta värvi kassid need, kes varjupaikades üle Eesti oma uut kodu kõige kauem ootavad. Seetõttu tähistab Varjupaikade MTÜ taas juba traditsiooniks saanud musta kassi kuud. Oktoobrikuu vältel saab varjupaigast viia musta või mustvalge kassi koju tavapärase 35-eurose loovutustasu asemel vaid 1 euroga.

Miks ootavad mustad kassid varjupaikades oma uut kodu kõige kauem? Varjupaikade MTÜ sõnul kipub eestlane olema vahel veidi ebausklik – ka kassi valides. Endiselt on levinud uskumine müütidesse, justkui tooks punane kass majja rikkuse ja kolmevärvilise kasukaga kass õnne. Must kass aga olevat maagiliste võimetega nõiduslik olend, kes toob kaela õnnetuse. On keeruline nimetada ühtegi teist kodulooma, kellega on seotud nii palju ebausku kui musta kassiga.

“Tegelikkus on aga see, et tihtipeale jätavad mustad kassid müstilise ja nõidusliku mulje vaid neile inimestele, kes ei ole ühegi musta kassiga varem lähemalt tuttavaks saanud. Kõik, kellel on kodus musta värvi lemmik kinnitavad alati kui ühest suust – nad on samasugused armsad ja vahvad pereliikmed nagu kõik teised liigikaaslased oma erinevates kasukatoonides. Must kass on sõber nagu iga teinegi lemmikloom, karvkatte värv ei oma seejuures mingit tähtsust ja kampaaniaga tahamegi levitada sõnumit, et lemmiklooma tuleks valida iseloomu, mitte karvavärvi järgi,” selgitas Varjupaikade MTÜ kommunikatsioonijuht Anni Anete Mõisamaa.

Kampaaniat toetab Fazer Eesti OÜ, kes soovib tunnustada kodupakkujaid ja paneb kõikidele oktoobrikuus varjupaigast musta või mustvalge kassi võtnud inimestele kaasa kingikoti Fazeri maitsvate toodetega. 

Musta kassi kuud on varjupaikades peetud alates 2014. aastast. Ja kuigi sel ajal on pjedestaalil mustad kassid, aitab kampaaniaga kaasnev tähelepanu uude koju oluliselt  rohkem varjupaigakasse. Praegu on Varjupaikade MTÜ hoole all uut kodu ootamas 168 musta kassi, kuid oktoobri jooksul tuleb neid kindlasti juurde. Varjupaikades kodu ootavate mustade kasside kohta saab infot veebilehel: https://varjupaik.ee/loomad/musta-kassi-kuu-2023

Vaata ka:

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Kahjuks leiti kadunud 40-aastane Kaido surnuna

Täiendus 12 juuli  2024 Häirekeskusele laekus täna pärastlõunal kella kolmveerand kahe paiku teade, et Kose

Ene

Politsei palub abi 37-aastase Ene leidmisel

Politsei palub inimeste abi, et teha kindlaks 37-aastase Ene asukoht. Naist nähti viimati eile Tartumaal