Monday , 25 October 2021
Vaktsineerimispass

Vandeadvokaat Paul Kerese: Koroonapass täiesti mõttetu paber.

Vaktsineerimise kasvust hoolimata on koroonaviirusesse nakatumiste arv tõusuteel. Vaktsineerimise kasvule aitaks kaasa riigipoolne vigade tunnistamine ja vaktsineerimise vabatahtlikkuse rõhutamine, tõdesid nii koroonapassi pooldavad kui ka selle vastased külalised ETV saates “UV faktor”.

Vandeadvokaat Paul Kerese sõnul ei saa vaktsineerimisega ei saa kaitsta teiste tervist ning vaktsineerimise tõendamine ei tähenda, et inimene poleks nakatunud. “Viiruse leviku tõkestamise instrumendina on koroonapass täiesti mõttetu paber,” ütles Keres.

Endise poliitiku, Teenusmajanduse Koja nõukogu liige Evelyn Sepa sõnul on nakatumiste kohta esitatud statistika vigane, kuna testi teevad vähesed nakatunud, kuid haigestunutest on nakatunud oluliselt suurem protsent. Samuti kannavad viirust edasi nii vaktsineerimata kui vaktsineeritud inimesed.
Lääne-Tallinna Keskhaigla juht Arkadi Popovi sõnul võimaldab inimeste testimine vähendada viiruse levikut, kuna seejärel jäävad inimesed isolatsiooni.

Kerese sõnul on riigil on kaks ülesannet: käituda õigusriigina ja sotsiaalriigina “Õigusriigina on riigi kohustus säilitada vaktsineerimisvabadus, kedagi ei tohi sundida ei otse ega varjatult end vaktsineerima. Teiseks Eesti peab käituma sotsiaalriigina, kõik, kes tahavad vaktsineerida, neil peab olema võimalus seda teha. Riik on, mulle tundub, mõlemas ülesandes läbi kukkunud,” ütles ta.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

kaja kallas 90185653 1

Kallas: EKRE võiks kutsuda oma toetajad üles kaitsesüsti saama

Peaminister Kaja Kallas kutsus esmaspäeval riigikogu sotsiaalkomisjoni ees esinedes ka Eesti Konservatiivset Erakonda (EKRE) pöörduma …

doctor g23493b025 640

Arstide liit: senise leebe manitsemise asemel tuleb rikkujaid karistada

Eesti Arstide Liidu teatel on praegune koroonalaine varasematest tugevam, pikem ja tervishoiusüsteemile raskem, vaktsineerimine on ainus …

doctor g71635bb6a 640

Kaja Kallas: meditsiinitöötajad ei ole nõus enam COVIDi osakondades töötama

“Eesti meditsiinisüsteemil on praegu raske hetk, mille ületamiseks nad vajavad toetust ja töörahu. Riigikogus valitseb …

girl g5db3c0ada 640

Leitud: Politsei palub abi Märjamaa vallas Sipa külas kadunuks jäänud 81-aastase Arvi leidmisel

Politsei palub abi Märjamaa vallas Sipa külas kadunuks jäänud 81- aastase Arvi leidmisel. Teatame kahetsusega, …