Sunday , 24 October 2021
eur g8ff142549 640

Välja võetud pensioniraha toel on kasvanud ka petturitele antud summad, kaotasin üle 50 000 euro.

Hiljuti pangakontodele laekunud teise pensionisamba raha toel on märgatavalt suurenenud summad, mida petturitel on õnnestunud inimestelt kätte saada. Peamiselt on tegu investeerimispettustega, kuid suurenenud on ka selliste pettuste hulk, milles kasutatakse ära veebiruumis tekkinud tutvusi.

Interneti laiades avarustes toimetavad petturid kasutavad rikkusele vihjavaid sümboleid: palmid ja pilvelõhkujad, sobivad ka rahapakid ja raha lugemine. Et alustada teekonda rikkuse juurde, peab lõpuks ikka appi võtma mõne võõrkeele. Tekivad kontaktid, mille kaudu hakkab kiirelt liikuma ohvrite raha.

“Erinevad investeerimispakkumised on internetis erinevates keskkondades, lehekülgedel bännerite näol ja seal soovitatakse, et klikkige siia peale ja saate häid investeerimispakkumisi. Seal on ka eestikeelsed viited. Aga kui sealt lähevad kõned edasi ja teiega võetakse ühendust, siis üldiselt on nad ikkagi inglis- ja venekeelsed,” kirjeldas Põhja prefektuuri talituse juht Paul Pihelgas “Aktuaalses kaameras”.

Rahvusvahelised kuritegelikud võrgustikud ei süvene ilmselt Eesti pensionireformi kõikidesse üksikasjadesse. Eestis on lihtsalt rohkem vaba raha saadaval ja nõnda väljapetetud summad üha suurenevad. Ohvrid on ise juba võimalusi otsinud, kuid ühel hetkel jookseb mõistus kinni ja siis näib juhuslik pakkumine kui kingitus.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

Screenshot 2021 10 24 at 17.26.16

EKRE poliitikud muudkui lahkuvad erakonnast

Pärast eilset meeleavaldust, kus EKRE juht Martin Helme esines jõulise sõnavõtuga, lahkus erakonnast vandeadvokaat Urmas …

laboratory g11520544f 640

Peterburg läheb koroona tõttu lukku

Sarnaselt Moskvaga pannakse järgmisel laupäeval, 30. oktoobril lukku ka Peterburi linn. Lukustamine kestab nädal aega …

Screenshot 2021 10 24 at 16.31.55

Soomes avastasid laevad meres midagi helendavat – hiljem selgus, mis see oli

Laevafirmade Tallink Silja ja Viking Line laevad avastasid Ahvenamaa lähedal meres midagi helendavat ja teatasid …

Screenshot 2021 10 24 at 16.07.48

Finaalis üliraskest seisust välja tulnud Kontaveit võidutses Moskvas

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 20.) võitis Moskvas toimunud WTA 500 kategooria tenniseturniiri, kui alistas …