Friday , 28 January 2022
auto

Valitsus tõstab kiiruseületamisega kaasnevaid trahve

Valitsus kiitis heaks eelnõu, millega soovitakse tõsta kiiruseületamise trahvi aluseks olev summa kolmelt eurolt viiele.

Kolmapäevasel istungil kiitis valitsus heaks siseminister Kristian Jaani esitatud väärteomenetluse seadustiku, liiklusseaduse ja maksukorralduse seaduse muutmise seaduse eelnõu ning esitab selle arutamiseks riigikogule.

Eelnõu kohaselt saavad kohalikud omavalitsused võimaluse paigaldada koostöös riigiga oma territooriumile liikluskaameraid. Saadavast trahvitulust 50 protsenti kantakse omavalitsuse eelarvesse.

Ühtlasi tõuseb seadusemuudatuse kohaselt lubatud sõidukiiruse ületamise eest kirjalikus hoiatamismenetluses või lühimenetluses trahvi suuruse arvestamiseks kasutatav summa seniselt kolmelt eurolt viiele eurole.

See tähendab, et kui seni tuli lubatud sõidukiiruse ületamise eest 10 km/h võrra maksta 30 eurot, siis seadusemuudatuse jõustudes tuleb samas olukorras maksta 50 eurot trahvi.

Lähtudes sellest muudatusest suurendatakse maksimaalse hoiatustrahvi ehk kiiruskaameraga fikseeritud määratava trahvi määra 190 eurolt 300 eurole ja mõjutustrahvi maksimaalmäära 80 eurolt 100 eurole.

Eelnõu kohaselt lihtsustub ka maksu- ja tolliameti määratud mõjutustrahvide sissenõudmine, mille jaoks pole enam vaja kohtutäiturit.

Kui riigikogu eelnõu vastu võtab, on seadus kavandatud jõustuma järgmise aasta 1. märtsist.

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

trees gabb4ee7a0 640

ILM: Reede 28.01 – Sajab lund ja lörtsi. Õhutemperatuur -3..+1°C

Öösel: Pilves ilm. Sajab lund ja lörtsi, rannikualadel tuiskab, Lääne- ja Lõuna-Eestis tuleb sekka ka …

baby 1151345 640

KOHUTAV: Noor ema jättis oma alla 2.a lapse kaheks päevaks üksi koju ja ta anti kohtu alla

Üle 20-aastane ema tunnistas, et jättis oma alla 2-aastase lapse hooletusse eelmisel, 2021. aastal Põhja-Pohjanmaal …

alarkaris

President Alar Karise: Laste vaktsineerimisega võiks oodata

Koroonakriisist kõneldes tõi Karis välja, et see on inimesi kurnanud ja tekitanud palju probleeme vaimse …

soome

OLULINE. Soome kaotab esmaspäeval piirangud teistest EL-i riikidest tulijatele

Soome valitsus otsustas neljapäeval, et kaotab esmaspäevast, 31. jaanuarist koroonapiirangud teistest Schengeni riikidest saabujatele. Ka …