Teisipäev , 23 aprill 2024
Erakorralised uudised
euro

Valitsus plaanib lähiaastatel suurendada trahvimäärasid.

Eesti valitsus plaanib lähiaastatel suurendada trahvimäärasid. Praegune trahviühik on neli eurot, kuid valitsuse esialgsete plaanide järgi tõstetaks see kaheksale eurole. Samuti kahekordistaks valitsus mõjutustrahvi määra, mis praegu on viis eurot.

Valitsus põhjendab trahvimäärade tõstmist sooviga suunata inimesi rohkem õiguspärasele käitumisele. Suuremad trahvid peaksid olema motiveerivamaks teguriks, mis hoiab ära väärtegude toimepaneku.

Valitsus plaanib trahvimäärad indekseerida, et need oleksid seotud majanduskeskkonna ja elatustasemega. See tähendab, et trahvimäärad muutuksid automaatselt, kui need muutuvad liiga madalaks.

Trahvimäärade tõstmise plaan on vastuoluline. Mõned inimesed usuvad, et see on vajalik, et vähendada väärtegude arvu. Teised aga leiavad, et see on ebaõiglane, kuna see mõjutab kõige rohkem madala sissetulekuga inimesi.

Siin on mõned trahvimäärade tõstmise võimalikud tagajärjed:

Vähenema peaks väärtegude arv.
Suurenevad riigieelarve tulud.
Mõjutustrahv hakkab olema efektiivsemaks.
Väiksema sissetulekuga inimesed võivad rohkem kannatada.
Lõppkokkuvõttes on trahvimäärade tõstmise kasulikkus ja kahjulikkus ühiskonnale keeruline küsimus. Otsuse tegemisel tuleb kaaluda kõiki võimalikke tagajärgi.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!