Friday , 28 January 2022
Tanel Kiik Foto Scanpix Kristjan Teedema

Valitsus omikroni tüve tõttu veel piiranguid leevendama ei hakka

Peaminister Kaja Kallas (RE) ja tervise- ja tööminister Tanel Kiik (KE) teatasid valitsuse pressikonverentsil, et suuremaid leevendusi koroonapiirangutes praegu teha ei saa ning valitsus on omikroni tüve tõttu väga ettevaatlik.

“Suuri leevendusi praegu tulla ei saa, pigem on oluline jätkata olemasolevate reeglite täitmist, Covid-tõendi kontrolli ja sealhulgas ka välismaalt, kõrgema nakkusriskiga riikidest tulijate testimist,” ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

“Olukorras, kus teadmatust on palju, Euroopa ja maailm liigub tõusutrendis, Eesti hetkel langustrendis, siis ei saa otsustega kiirustada. Eeskätt vaatame neid kohti kus see risk on väiksem, on see välistingimustes spordi- ja huvitegevus, on see teatud kellaaja piirangute küsimus,” lisas Kiik.

Kaja Kallas lisas samuti, et veel on põhjust olla väga ettevaatlik. “Nakatumine on küll langustrendis, aga samal ajal haiglate koormus on jäänud teatud platoole pidama. Samamoodi on meil omikroni tüvi. /…/ Kõik üle maailma on selle tüve suhtes veel ettevaatlikud, on liiga vähe teadmisi,” ütles Kallas.
“Ühelt poolt me tahaksime liikuda edasi sellega, et oleks võimalik teha leevendusi ja teisest küljest me keegi ei taha seda olukorda, kus meil jälle haiglates hakkavad arvud kasvama ja seetõttu peame olema väga ettevaatlikud,” lausus Kallas.

Kallas märkis, et teadusnõukoda ei soovita hetkel ka meelelahutuse kellaajalise piirangu kaotamist.

Ta lisas, et omikroni tüve kohta on valitsusel plaanis kuulata veel terviseameti ja teadusnõukoja täiendavaid ettepanekuid.

Allikas.Err.ee

Jaga

Vaata ka:

4 1

Maksu- ja Tolliameti (MTA) töötajad tabasid laupäeval, 22.01 Luhamaa piiripunktis 900 780 maksumärkideta sigaretti „SENATOR“.

22. jaanuaril kell 18.30 peeti Luhamaa piiripunktis kinni Venemaalt saabunud haagisega veoauto. Tollikontrolli käigus avastati …

vanain

Lapselaps ei ole edaspidi kohustatud tasuma vanavanema hoolduse eest

„Eesti riik panustab praegu pikaajalisse hooldusesse kaks korda vähem kui meiega samal arengutasemel olevad riigid. …

lukasenka

Valgevene president Aleksandr Lukašenka ähvardas sõja korral Baltimaid riikluse kaotamisega

Valgevene autokraatne president Aleksandr Lukašenka kuulutas reedel, et sõja puhkemise korral kaotavad Baltimaad omariikluse. “Hoidku …

lumetorm

OLULINE: Ilmateenistus andis kogu Eestile esimese taseme tuule, lume ja tuisutormi hoiatuse.

Reede – 28.01 lumi, lörts, tuisk. Tihe sadu ja tuisk piiravad nähtavust. Põhjatuul ulatub mandril …