Tuesday , 28 September 2021
valitsus

Valitsus lubas COVID piirangute erandit kolmele ühiskondlikult olulisele üritusele

Valitsus andis loa COVID piirangute erandiks peatselt toimuvale Lennart Meri konverentsile; Euroopa meistrivõistluste võrkpalli alagrupi turniirile ja rahvusvahelistele jalgpalli A-koondiste mängudele.

Lennart Meri konverents
Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse poolt korraldatav Lennart Meri Konverents toimub tänavu 3.-5. septembrini ja leiab aset 14. korda. Möödunud aastal jäeti üritus koroonaviiruse epideemilise leviku tõttu ära. Tegemist on iga-aastase rahvusvahelise välis-, kaitse- ja julgeolekupoliitika tähtsündmusega.
Konverentsile on kõnelejate ja kuulajatena oodata mitmeid välisriikide valitsuse liikmeid, julgeolekueksperte, suursaadikuid, parlamendisaadikuid, poliitikakujundajaid, ajakirjanikke ja tuntud mõttekodalasi üle maailma. Kokku osaleb konverentsil koos väliskülalistega ligi 500 inimest. 4. augusti seisuga on vaktsineeritute hulk registreerunud külaliste hulgas 97 protsenti.
Selleks, et konverentsist saaksid osa võtta ka nendest riikidest tulevad esinejad, kel pole vaktsineerimise või COVID-19 haiguse läbipõdemise kohta tõendit, andis valitsus eriloa, et nad ei pea jääma Eesti riigipiiri ületamisel eneseisolatsiooni. Nende konverentsikülaliste nakkusohutus tagatakse COVID antigeeni kiirtestidega. Koroonaviiruse positiivse testitulemusega inimene konverentsil osaleda ei saa.
Konverents on kinnine üritus, kuhu pääsevad vaid kutsutud ja eelregistreeritud inimesed. Konverentsialale sisenemise õiguse annab rahvusvaheliselt aktsepteeritud vaktsineerimist tõendav dokument (immuniseerimispass, selle koopia või vastav sertifikaat), COVID-19 haiguse läbipõdemist tõendav dokument või konverentsi hotellis läbi viidud kiirtest ja selle negatiivne tulemus.
Võrkpalli meeste Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri alagrupi turniir
Alagrupi turniiri korraldab Eesti Võrkpalli Liit ja sellel osalevad Eesti, Läti, Saksamaa, Prantsusmaa, Slovakkia ja Horvaatia koondised. Mängud toimuvad 1.–9. septembrini Saku Suurhallis. Võistkonnad viibivad Eestis 30. augustist kuni 10. septembrini. Võistluste kõrgel tasemel korraldamine aitab kaasa järgmiste rahvusvaheliste võistluste korraldusõiguste saamisele; võistlustel on positiivne majanduslik mõju ning võistluste toimumine populariseerib spordialana võrkpalli.
Valitsus otsustas anda spordisündmusele erandi, mis võimaldab positiivse testitulemuse saanud isiku teistel delegatsiooniliikmetel, kes ei ole vaktsineeritud või COVID-19 haigust põdenud, pärast täiendavat testimist ja negatiivset testitulemust jätkata treeningutel osalemist ja võistlemist Eestis viibimise jooksul (30.8-10.9.21). Vastasel juhul oleks turniiri korraldamine takistatud, sest praegu kehtivate COVID-19 piirangute alusel peaks nad sõltumata oma testi tulemusest viibima lähikontaktsena eneseisolatsioonis.
Erandi tegemine võistkondade delegatsioonidele lühikeseks ajaks on põhjendatud, sest nende liikmed on teistest isikutest rangema arstliku kontrolli all nii enne Eestisse saabumist kui ka Eestis viibides.
Spordivõistlusele on müüdud tänaseks üle 2500 pileti. Kõigil pealtvaatajatel on tulenevalt rahvusvahelise spordialaliidu juhistest kohustus kanda maski.
Rahvusvahelised jalgpalli meeste ja naiste A-koondiste mängud
Septembrist kuni novembrini toimuvad Eestis rahvusvahelised jalgpalli meeste ja naiste A-koondiste mängud. Eesti Jalgpalli Liit korraldab meeste koondiste mänge tänavu sügisel A. Le Coq Arenal, mille staadionil ja selle tribüünidel on arvestatud kokku 12 000 inimesega. Selle hulka on arvatud nii osalejad, korraldajad kui pealtvaatajad. Mängul jaotatakse osalejad nelja tsooni, kus igas tsoonis liikumiseks on kehtestatud oma nõuded ja erinevates tsoonides liikuvad inimesed omavahel lähikontaktis ei ole. Kõigil külastajatel tuleb ürituse territooriumile sisenedes esitada COVID-i tervisetõend, isikut tõendav dokument ja ürituse pilet. Vajadusel saab kohapeal teha antigeeni kiirtesti.
Valitsus otsustas anda ka jalgpalli mängudele analoogse spordisündmuse erandi, nagu on kirjeldatud võrkpalli turniiri juures. Ehk koondise liikmetele kehtestatakse erand, mis võimaldab positiivse testitulemuse saanud isiku teistel delegatsiooni liikmetel, kes ei ole vaktsineeritud ega põdenud COVID-19 haigust, jätkata treeningutel osalemist ja võistlemist.
Naiste koondiste mängud toimuvad Pärnu Rannastaadionil, kus publikuhuvi on väiksem. Ka Pärnu Rannastaadionil toimuvatel mängudel lähtutakse samadest turvalisust tagavatest põhimõtetest nagu A. Le Coq Arenal.
Eesti meeste A-koondise mängud toimuvad A. Le Coq Arenal 2. septembril Belgiaga, 5. septembril Põhja-Iirimaaga, 8. oktoobril Valgevenega, 11. oktoobril Walesiga. Mängude toimumiskohad Belgia (13. novembril) ja Tšehhiga (16. novembril) on veel täpsustamisel. Eesti naiste A-koondise mängud Pärnu Rannastaadionil leiavad aset 17. septembril Sloveeniaga ja 21. septembril Walesi koondisega.

Jaga

Vaata ka:

ilm

ILM. Teisipäev 28.09 – Sajuta ilm, õhutemperatuur on 10..13°C

Pilves, üksikute selgimistega olulise sajuta ilm. Puhub kagu- ja idatuul 4-10, saartel ja rannikul puhanguti …

eur500

KUUM: Mees leidis Tartus Kuperjanovi tänavalt suure summa sularaha ja viis politseisse.

Mõni päev tagasi leiti Tartus Kuperjanovi tänavalt suurem summa sularaha, mis ootab nüüd politseis oma …

vana inimene

Oktoobrikuus saavad pensionärid lisaraha, aga seda ei saa kõik.

Tänavu oktoobri algul laekub üksi elava pensionäri arvele toetusena 115 eurot, järgmisel aastal samal ajal …

1200px TV3 Group Logo.svg

TV3 omanik All Media Eesti langes mullu kahjumisse.

Telekanali TV3 omanikfirma All Media Eesti langes möödunud aastal tunamullusest 175 800 euro suurusest puhaskasumist …