Thursday , 2 December 2021
pidu

Valitsus alandas üritustele lubatud inimeste piirarvu alates esmaspäevast 15.11.21

Valitsus otsustas täna vähendada alates esmaspäevast nii sise- kui ka välitingimustes toimuvatele üritustele lubatud inimeste piirarvu.

Kui praegu võib sisetingimustes toimuval üritusel COVIDi-tõendi esitamisel osaleda kuni 6000 ning välitingimustes kuni 12 000 inimest, siis alates esmaspäevast on siseruumides lubatud kuni 1000 ja õues kuni 2000 osalejat. Muudatus on vajalik, et vähendada inimeste kokkupuuteid ja koroonaviiruse leviku ohtu olukorras, kus Eesti nakatumisnäitaja ja haiglaravil viibivate COVID-19 patsientide arv on väga kõrgel tasemel.

Piirarv ei puuduta ürituse korraldajaid, töötajaid ega esinejaid, vaid kehtib üksnes osalejatele ja pealtvaatajatele. Lisaks piirarvu järgimisele tuleb üritustel ja tegevustes täita ka desinfitseerimise, hajutamise ja maski kandmise nõuet.
Kehtiva korralduse kohaselt saavad kontrollitud tegevustes osaleda vaktsineeritud või COVID-19 läbi põdenud täiskasvanud ning vaktsineeritud, läbipõdenud või nõuetekohaselt testitud lapsed ja noored.

Tänase korraldusega täpsustas valitsus ka vanusepiiri, millest alates alaealistele tõendamisnõue kehtib. Kui seni nõuti kontrollitud tegevustes vaktsineerimise, läbipõdemise või negatiivse testitulemuse tõendamist alates 12. eluaastast, siis edaspidi on see piir 12 aastat ja kolm kuud. Kuna lapsed saavad end vaktsineerida alates 12-aastaseks saamisest ning Pfizeri vaktsiiniga kulub täieliku vaktsineerituse saavutamiseks kaheksa nädalat, võimaldab muudatus lastel vaktsineerimiskuuri lõpetada enne, kui tõendamisnõue neile kehtima hakkab.

Samuti laiendas valitsus erandit, mille kohaselt saavad õpilased teatud tegevustes osaleda vaktsineeritust, läbipõdemist või negatiivset testitulemust tõendamata. Lisaks huviharidusele, sportimisele, treenimisele ja täiendkoolitusele hakkab erand kehtima õppekavajärgsetele klassikülastustele muuseumides ja näitustel.

Valitsuse täna antud korraldus jõustub 15. novembril. Korraldus koos seletuskirjaga avaldatakse Riigi Teatajas ja veebilehel kriis.ee.

Jaga

Vaata ka:

file 20191211 95111 fbz9rf

ILM: Neljapäev 2.12 – Sajab lund ja tuiskab, õhutemperatuur on -17..-8°C

Öösel: Pilvisus tiheneb. Saartelt alates hakkab lund sadama, vastu hommikut ka mandri lõunaosas, paiguti tuiskab. …

louis hansel wVoP Q2Bg A unsplash scaled

Ministeeriumi teatel käivad väljas söömas vaid jõukamad inimesed

Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson käis toitlustussektori nimel välja ettepaneku, mis aitaks niigi keerulisse …

Tanel Kiik crop scaled

Terviseminister Tanel Kiige väljavahetamisel võib olukord hoopis hullemaks minna

Tänasest Kaja Kallase portreeloost selgub muu hulgas, et peaminister ei taha tervise- ja tööminister Tanel …

jaunt and joy of EmRp0jwg unsplash scaled

USA: Venemaa võimaliku kava kohta tungida Ukrainasse on tõendeid

USA on näinud asitõendeid, mis viitavad võimalikule Venemaa sissetungi kavale Ukrainasse, ütles kolmapäeval Ühendriikide välisminister …