Teisipäev , 27 veebruar 2024
Erakorralised uudised
53525659102 dcd935cc75 c

Välisriikide võltsitud juhilubade arv on kolmekordistunud

Möödunud aastal esitati Transpordiametile vahetamiseks veidi üle 3800 välisriigi juhiloa, millest pea poolsada olid võltsitud. Võltsingute arv on võrreldes eelnevate aastatega kolmekordistunud.

„Paarisaja loa puhul tekkis klienditeenindajal kahtlus esitatud juhiloa ehtsuses. Enamus kahtlusi õnneks siiski kinnitust ei leidnud, kuid 44 juhiloa puhul tuvastati võltsing,“ ütles Transpordiameti sõidukite juhtimisõiguse osakonna juhtimisõiguse teenusehaldur Tiit Poll.

34 võltsitud juhiluba avastati Põhja-Eestis, üks Ida-Virumaal ja üheksa Kagu-Eestis.

2023. aasta võltsingute seas on tõusvas trendis väljamõeldud juhiload, nn pseudojuhiload, mis ei ole välja antud ühegi eksisteeriva riigi ametiasutuse poolt. Enamasti on need internetist tellitud. Esikolmiku moodustavad Pakistani juhiload, pseudojuhiload ja Ukraina juhiload.

Kui eelmisel aastal esitati vahetamiseks 3814 juhiluba ja oli 44 võltsingut, siis 2022. aastal esitati 3578 ja 2021. aastal 3344 juhiluba ning mõlemal aastal avastati 13 võltsingut.

Välisriigi juhilubadega puutub Transpordiamet kokku Eestisse elama asunud välismaalaste ja ka Eestisse tagasi pöördujate juhilube vahetades. Transpordiamet teeb Politsei- ja Piirivalveameti dokumendiekspertidega tihedat koostööd nii igapäevaselt dokumente kontrollides kui iga-aastaselt ametnikke koolitades.

Vaata ka:

candles g6b8e1541a 640

Tartus veekeskuses toimunud õnnetuses hukkus meesterahvas

Reedel sai häirekeskus teate, et Tartu veekeskuses läks eakas mees uppumisohtu ja vajas elustamist. Täna

janar keel

Elades varjus, mida heidavad hirm, ahastus, kibestumine ja vihast tulvil südamed…

Elades varjus, mida heidavad hirm, ahastus, kibestumine ja vihast tulvil südamed, avastame end tihtilugu tõdemuse

error: Sisu on kaitstud!