Erakorralised uudised

Välisminister Urmas Reinsalu kohtumisel USA senaatoriga: Lääs peab suurendama kaitseabi Ukrainale

 

Välisminister Urmas Reinsalu kohtus täna, 10. augustil Tallinnas USA senaatori Tom Cottoniga, et arutada jätkuvat toetust Ukrainale ja Venemaa vastutusele võtmist agressioonikuritegude eest.

 

Reinsalu rõhutas arutluse käigus lääneriikide kaitseabi suurendamise olulisust Ukrainale, kes võitleb mitte ainult oma vabaduse, vaid kogu demokraatlikule maailmale väärtuslike põhimõtete eest. Ühtlasi tervitas ta USA senati juulikuist ühehäälset resolutsiooni, nimetamaks Venemaad terrorismi toetavaks riigiks.

 

„Venemaa peab vastutama genotsiidisõja eest Ukrainas. Rahvusvahelise agressioonikuritegude tribunali loomine on meie kohustus,“ ütles välisminister ja lisas, et Eesti ühes samameelsete riikidega jätkab tööd täiendavate sanktsioonide kehtestamise nimel Venemaale. „Sealhulgas tuleb lõpetada turismiviisade väljastamine Venemaa kodanikele ajal, kui ukrainlased maksavad Venemaa julma sõja eest oma eludega. See on meie moraalne kohustus.“

 

Välisminister tänas kohtumisel Ameerika Ühendriike märkimisväärse panuse eest Euroopa ja Eesti julgeolekusse. „Arutasime juunikuu lõpus toimunud NATO Madridi tippkohtumise järelmeid, sealhulgas koostööd kaitse- ja heidutushoiaku tugevdamisel Eestis,“ sõnas Reinsalu. Samuti õnnitles ta USA senatit Soome ja Rootsi alliansi liitumisprotokollide kiire ratifitseerimise üle.

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com jpg

Armastuse Horoskoop – Reede 8 detsember 2023

Jäär Jääradel on reedel võimalus oma suhtes edasi liikuda. Võib-olla on aeg teha mõni oluline

horoskoop

Horoskoop – Reede 8 detsember 2023

Jäär Reede on Jäärale hea päev, et keskenduda oma karjäärile või haridusele. Sul on palju

error: Sisu on kaitstud!