Erakorralised uudised
53332308832 b6c2f52051 c

Välisminister tunnustas välisministeeriumi teeneteristidega Eesti vabaduse hoidjaid ja riikluse edendajaid

Välisminister Margus Tsahkna tunnustas sel aastal välisministeeriumi teeneteristidega diplomaate ja koostööpartnereid nii Eestist kui välismaalt märkimisväärsete tegude eest Eesti välisteenistuse, välispoliitika ja seeläbi Eesti riikluse edendamisel. 

„Tänavu, mil Venemaa agressioonisõda Ukrainas vältab teist aastat, hoiame meeles ja täname kõiki kolleege, kes oma igapäevases töös panustavad Ukraina võidu kindlustamisse Venemaa verises agressioonisõjas ja kes aitavad nii omakorda kaasa Eestile oluliste väärtuste püsimisele,“ sõnas välisminister. „Kogu meie töö lähtub Eesti vabaduse hoidmisest.“

„Sel aastal tunnustab välisministeerium teeneteristiga 24 inimest, kelle erakordsed teened ja silmapaistvad pingutused on teinud Eesti nähtavaks, kuuldavaks ja nii mõneski algatuses juhtivaks,“ sõnas välisminister Tsahkna. 

„Eesti veab maailmas eest mitmeid olulisi algatusi, mis nõuab tihtipeale vastuvoolu ujumist,“ ütles Tsahkna. „Kuid meie väärtuste ja eesmärkide eest seistes on Eesti inimesed osavad ning visad.“

Välisministeeriumi I klassi teeneteristi erakordsete teenete eest Eesti huvide edendamisel maailmas, Eesti iseseisvuse või Eestile olulise rahvusvahelise koostöö edendamisel pälvivad president Kersti Kaljulaid Ukraina toetamise ja ÜRO Julgeolekunõukogu kampaania eest ning ajakirjanik ja poliitik Edward Lucas pikaajalise Eesti huvide eest seismise ja Eesti maailmas nähtavaks tegemise eest.

„President Kersti Kaljulaidi tegutsemine välispoliitilisel areenil avas Eestile mitmeid olulisi uksi ja need uksed on avatud tänaseni,“ märkis Tsahkna. „Kaljulaidi isiklik panus sellesse, et Eesti saaks istuda ühe kõige tähtsama, ÜRO Julgeolekunõukogu laua taga, on hindamatu väärtusega.“

Edward Lucast tunnustades ütles Tsahkna, et tema kaasahaaravad kirjutised on andnud olulise panuse Eesti nähtavaks tegemisse. „Lucase mõjukatel sõnadel on olnud ääretult tähtis roll meie regiooni seisukohtade selgitamisel laias maailmas,“ märkis välisminister.

Välisministeeriumi II klassi teeneteristi silmapaistva tegevuse eest Eesti huvide edendamisel maailmas või Eestile olulise rahvusvahelise koostöö edendamisel pälvivad järgmised inimesed.

Diplomaadid ja Eesti välispoliitika teostajad

Erika Ellamaa-Ots, Eesti suursaadik ja esindaja poliitika- ja julgeolekukomitees (PSC) Euroopa Liidus, Eesti huvide kaitsmise eest Euroopa Liidus Venemaa agressioonile vastu seismisel ja Eesti kaitsealgatuste propageerimisel.

Raul Mälk, endine välisminister ja mitmekordne suursaadik, pikaajalise töö eest Eesti välisteenistuses. 

Välisministeeriumi koostööpartnerid Eestis ja Eesti välispoliitiliste huvide eest seisjad

Margo Grosberg, kaitseväe luurekeskuse endine ülem, märkimisväärse panuse eest Eesti julgeolekusse.

Eesti suureks tegijad maailmas kultuuri valdkonnas

Tõnu Kaljuste, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestri asutaja, dirigent, Eesti suureks tegemise eest maailmas.

Eesti huvide eest seisjad maailmas

Marju Rink-Abel, Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides kauaaegne juht, Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu aseesimees, pühendunud ja pikaaegse töö eest eestlaste organisatsioonide juhtimisel ​USAs ja Ülemaailmses Eesti Kesknõukogus.

Christian Wenaweser, Liechtensteini suursaadik ÜRO juures, rahvusvaheliste pingutuste eest Venemaa vastutusele võtmise ja agressioonivastase eritribunali loomise idee propageerimisel. 

Välisministeeriumi III klassi teeneteristi tulemusrikka tegevuse eest Eesti huvide edendamisel maailmas või Eestile olulise rahvusvahelise koostöö edendamisel pälvivad tänavu järgmised inimesed.

Diplomaadid ja Eesti välispoliitika teostajad

Tiia Treier, välisministeeriumi Ukraina lauaülem, märkimisväärse panuse eest Eesti Ukraina-teemaliste seisukohtade sõnastamisel ja tegevuste koordineerimisel.

Karin Anna Maandi, välisministeeriumi NATO ja julgeolekupoliitika büroo direktor, märkimisväärse panuse eest Eesti Ukraina-teemaliste seisukohtade sõnastamisel ja tegevuste koordineerimisel.

Tanel Tang, AEELi nõunik Euroopa Komisjonis, Eesti huvide kaitsmise eest Euroopa Liidus Ukraina ülesehitamise teemadel.

Julika Luts, AEELi nõunik, Eesti huvide kaitsmise eest Euroopa Liidus.

Kerli Veski, välisministeeriumi juriidilise osakonna peadirektor, rahvusvaheliste pingutuste eest Venemaa vastutusele võtmise ja agressioonivastase eritribunali loomise idee propageerimisel.

Mai Hion, välisministeeriumi juriidilise osakonna jurist, rahvusvaheliste pingutuste eest Venemaa vastutusele võtmise ja agressioonivastase eritribunali loomise idee propageerimisel.

Maili Liivamäe, AEEL, esinduse juhi abi, pikaajalise töö eest Eesti välisteenistuse heaks.

Välisministeeriumi koostööpartnerid Eestis ja Eesti välispoliitiliste huvide eest seisjad

Markus Kärner, justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika asekantsler, Venemaa agressiooni vastase õiguspoliitika ja õiguslike lahenduste väljatöötamise eest.

Kristjan Rahu, UG Investments asutaja, nõukogu esimees ja juhatuse liige, Ukraina päästjatele annetatud demineerimisroboti soetamise rahastamise eest.

Alo Tamm, Harmet OÜ tegevjuht ja üks omanikest, moodullasteaia rajamise eest Ovrutšis Žõtomõri oblastis Ukrainas.

Enn Õunpuu, Elcogeni asutaja ja tegevjuht, vesinikutehnoloogia arendamise eest.

Doris Põld, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu tegevjuht, Eesti digiühiskonna innovatsiooni viimise eest maailma.

Taavi Madiberk, Skeleton Technologies juht, rohetehnoloogia edendamise eest.

Roman Starapopov, Delfi Meedia ajakirjanik, Ukraina sõja vahetu kajastamise eest Eestis.

Eesti keele ja kultuuri hoidjad maailmas

Airi Lauri, Ülem-Suetuki kooli kauaaegne eesti keele õpetaja, eesti kultuuri ja keele pikaajalise hoidmise eest ajaloolises eesti kogukonnaga Ülem-Suetuki külas Siberis.

Eesti suureks tegijad maailmas kultuuri valdkonnas

Anna Hints, stsenarist, režissöör ja helilooja, Eesti dokumentalistika suureks tegemise eest maailmas.

Välisministeeriumi teeneristid anti üle 14. novembril välisministeeriumi 105. aastapäeva tähistamisel.

Vaata ka:

horoskoop numbrid

Tervise ja Heaolu Horoskoop – Laupäev 13. juuli 2024

Lõvi (23. juuli – 22. august) Sinu energiatase võib täna olla kõrgem kui tavaliselt. Kasuta

horoskoop minuaeg.com

Tähemärgid, kes on sunnitud tõele vastu astuma (heas või halvas) Laupäev 13. juuli 2024

Heas mõttes: Kaljukits – Kaljukitsed võivad leida end olukorrast, kus neil tuleb tunnistada oma saavutusi