Erakorralised uudised
53220011583 a187952114 c

Välisminister Tsahkna kohtumisel Islandi välisministriga: koos suudame aidata Ukrainal sõda võita

Täna, 28. septembril saabus Eestisse esmakordselt töövisiidile Islandi välisminister Thórdís Kolbrún R. Gylfadóttir, keda võõrustas välisminister Margus Tsahkna.

Kohtumise peamised teemad olid Ukraina toetamine, NATO laienemine ja Põhjala-Balti riikide koostöö. „Arutasime, kuidas veel enam Ukrainat toetada, sealhulgas teekonnal NATOsse, kuidas jätkata Venemaa rahvusvahelist isoleerimist ning võtta vastutusele Vene võimuladvik,“ ütles Tsahkna. Lisaks rõhutas minister 12. sanktsioonipaketi vastuvõtmise tähtsust, et sõja hind Venemaa jaoks kasvaks veelgi.

Lisaks rääkisid ministrid nii Eesti ja Islandi omavahelisest tihedast koostööst kui ka Põhjala-Balti riikide koostöö tähtsusest. „Põhjala-Balti koostööformaat peab olema veelgi jõulisem, sest me kanname samu väärtusi ning saame üheskoos teha väga suuri asju. Maailm kuulab meid,“ ütles minister Tsahkna.

Eesti tunnustas Islandi kolleege ka kahe riigi ladusa koostöö eest Žõtomõri lasteaia ehitusel ja eduka välihaiglate projekti elluviimisel. See koostöö on ehe tõestus selle kohta, et Ukrainat saab ülesehitamisel abistada juba praegu.

Tegu on välisminister Gylfadóttiri esmakordse visiidiga Eestisse.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Valitsus andis Riigikogu ees ametivande

Valitsus andis täna Riigikogu ees ametivande ja astus ametisse. Suulise ametivande andis peaminister Kristen Michal

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Transpordiameti ja Politsei- ja Piirivalveameti Pärnu jõe ühisreid tuvastas mitmeid rikkumisi

Transpordiameti väikelaevade üksuse inspektorid tegid koos Politsei- ja Piirivalveameti veepatrulliga eelmisel laupäeval Pärnu jõel ühisreidi