Neljapäev , 28 september 2023
Erakorralised uudised
52917112655 78cb69880f c

Välisminister Tsahkna Brüsselis: ärme luba Putinil ja tema käsilastel peituda immuniteedi varju

Välisminister Margus Tsahkna osales täna, 22. mail Euroopa Liidu välisasjade nõukogul Brüsselis, kus keskendus Ukraina jätkuvale toetamisele ja rõhutas eritribunali loomise vajalikkust.

Kohtumisel arutati Ukraina jätkuvat igakülgset toetamist. „Peame kiirendama vajaliku laskemoona tarnet Ukrainale ja tõstma sõja hinda Venemaale nii kaua kui vaja,“ sõnas Tsahkna. „Pean tervitatavaks, et lisaks Venemaale uute sanktsioonide kehtestamisele keskendume sel korral ka praegu kehtivatest sanktsioonidest kõrvalehiilimise tõkestamisele,“ ütles Tsahkna.

Samuti räägiti Venemaa juhtkonna vastutusele võtmisest agressioonikuritegude eest Ukrainas. „Putinil ja ülejäänud Venemaa juhtkonnal ei tohi lasta peituda immuniteedi varju Ukrainas toime pandud õuduste eest. Lääne moraalne kohustus on viia rahvusvahelise tribunali ette need, kes vastutavad Ukrainas toime pandu eest,“ sõnas Tsahkna.

Tsahkna lisas, et uute Ukraina rahuinitsiatiivide kontekstis võiks EL võtta Ukraina presidendi Volodomõr Zelenskõi 10-punktilise rahuvalemi täitmise aruteludes juhtrolli. „Ei tohi unustada, et rahuläbirääkimiste üle otsustab ainult Ukraina ning nende aluseks peab olema Zelenskõi 10-punktiline rahuvalem.“

Räägiti olukorrast Lääne-Balkanil. „Toetame Euroopa Liidu avatud uste poliitikat ja laienemist Lääne-Balkani riikidele. Eesti on valmis jagama oma kogemust Euroopa Liiduga liitumisel,“ ütles Tsahkna.

Välisministrid arutasid ka pingelist olukorda Tuneesias ja Aafrika sarvel, eriti Sudaanis.

Päeva lõpus osales Tsahkna ELi tsiviilmissioonide uue strateegia tutvustamise üritusel. Strateegia eesmärk on parandada Euroopa Liidu tsiviilmissioonide tõhusust ning muuta need paindlikumaks ja tulemuslikumaks.

Vaata ka:

lottery g5642ea6cb 640

Õnnelik mängija võitis tBingo lotoga 613 830,30 eurot

Õnnelik mängija võitis Bingo lotoga 613 830,30 eurot. Võidupilet osteti internetist ning pilet on ostetud …