Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
FSim d3XEAEPCQU

Välisminister Reinsalu: Soome NATO liikmeks saamine on Eestile ajalooline hetk

Välisminister Urmas Reinsalu kõneles täna telefonis Soome välisministri Pekka Haavisto ja Rootsi välisministri Tobias Billströmiga, et arutada Soome ja Rootsi NATO-ga liitumise järgmisi samme. Samuti kõnelesid ministrid Poolas Łódźis toimuvast Kesk- ja Ida-Euroopa (B9) välisministrite kohtumisest ning uuel nädalal toimuvast NATO välisministrite kohtumisest Brüsselis.

„Türgi Rahvusassamblee tänane otsus kiita heaks Soome liitumisleping NATO-ga on otsustav samm nii Soome kui kogu NATO jaoks. Eestile on oluline Rootsi kiire edasiliikumine liitumisprotsessis NATO-ga, kuna meie mõlema põhjanaabri ühinemine suurendab veelgi Euro-Atlandi piirkonna julgeolekut,“ sõnas Reinsalu.

„Eesti on võidelnud Soome iseseisvuse ja Soome Eesti vabaduse eest,“ sõnas Reinsalu. „Minevik ei ole meile andnud võimalust riikidena üksteist õlg õla kõrval võitluses toetada, aga nüüd on see hetk saabumas ja seetõttu on tänane päev meie jaoks eriti südamelähedane.“

Tänasest B9 ministrite kohtumisest ja eesolevast NATO välisministrite kohtumisest kõneldes rõhutas Reinsalu, et NATO peab jätkama avatud uste poliitikat ning Euroopa julgeolekus ei tohi olla halli tsooni. Ta rõhutas, et Ukrainale tuleb NATO tippkohtumisel Vilniuses anda selge tegevuskava alliansiga ühinemiseks.

Vaata ka:

Lumesahk

Transpordiamet hoiatab: lumi ja lörts on muutnud teeolud väga keeruliseks

Jätkuvalt talvised ilmaolud on kaasa toonud intensiivse lume- ja lörtsisaju. Talvised teeolud valitsevad hetkel peamiselt

minuaeg.com uudised

USA pangad kaasasid nädalaga ligi 20 miljardit dollarit

Möödunud nädalal leidis aset mitmeid võlakirjade oksjoneid, kus suurimat mahtu olid kaasamas USA suurpangad. Kõige

error: Sisu on kaitstud!