2.3 C
Tallinn
Neljapäev 16. märts 2023
UudisedVälisminister Reinsalu kõnes USA rahandusminister Yelleniga: toornafta hinnalagi tuleb märtsis üle vaadata

Välisminister Reinsalu kõnes USA rahandusminister Yelleniga: toornafta hinnalagi tuleb märtsis üle vaadata

Välisminister Urmas Reinsalu rääkis täna, 3. veebruaril telefoni teel Ameerika Ühendriikide rahandusministri Janet Yelleniga täna kokku lepitud hinnalaest Venemaa rafineeritud naftasaadustele. EL leppis kokku, et hinnalagi diislile saab olema 100 USA dollarit barelli kohta ja kütteõlile 45 USA dollarit barelli kohta. Hinnalagi jõustub koos 5. veebruaril jõustuva samade toodete impordikeeluga ELi.

Reinsalu ütles telefonikõnes Ameerika Ühendriikide rahandusministrile, et Eesti tervitab tänast põhimõttelist kokkulepet kehtestada hinnalagi Venemaa rafineeritud naftasaadustele. „Leiame, et tuleb igati pingutada Venemaa naftamüügitulude vähendamise nimel, et agressioonisõda peatada. Venemaa teenib ikka veel nafta müügist olulist kasumit ja see tuleb täielikult peatada,“ ütles minister Reinsalu.

Ühtlasi tõstatas välisminister Reinsalu kõnes vajaduse jätkata igakülgselt Venemaa tulude vähendamist. Reinsalu nentis, et praegune toornafta hind on mõjutanud Venemaad, kuid me peame veelgi tõstma agressiooni hinda Venemaale ja koos teiste välispoliitiliste meetmetega survestama Venemaad lõpetama agressiooni Ukrainas. „Me peame tegema mitmekülgseid pingutusi ja kindlasti ei saa toornafta unarusse jääda,“ lisas ta.

Nii Reinsalu kui ka Yellen kinnitasid, et hiljemalt märtsis tuleb üle vaadata toornafta hinnalagi, et vähendada Venemaa kulusid.

Samuti arutasid ministrid olukorda Ukrainas ja välisminister Reinsalu tänas Ameerika Ühendriike Ukraina toetamise eest.

Veel artikleid