Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
53375637440 2d53fe1d3c c

Välisminister Margus Tsahkna Londonis: Venemaa peab tasuma Ukrainas tekitatud kahju eest

Välisminister Margus Tsahkna viibib 4.–5. detsembril kahepäevasel visiidil Londonis, mille käigus ta kohtus täna oma Ühendkuningriigi kolleegi David Cameroniga, et arutada jätkuvat toetust Ukrainale, julgeolekuolukorda Euroopas ja kahepoolse koostöö süvendamist.

Välisminister Tsahkna tänas kohtumisel Ühendkuningriiki panuse eest Eesti ja Euroopa julgeolekusse, sealhulgas NATO idatiiva tugevdamisse. „Ühendkuningriik on meie lähedane liitlane NATOs,“ sõnas Tsahkna. „Meil on hea meel teenida iga päev õlg õla kõrval Ühendkuningriigi juhitud eelpaigutatud vägede lahingugrupis Eestis ja hindame kõrgelt teie panust Balti õhuturbemissiooni,“ märkis Tsahkna.

Vestluses keskenduti aga Ukrainale ja Ukraina igakülgse abistamise jätkamisele ning sõja hinna tõstmisele Venemaa jaoks. Tsahkna rõhutas kohtumisel, et jätkama peab ka Venemaa rahvusvahelist isoleerimist. Ühtlasi tutvustas Tsahkna Eesti initsiatiivi Venemaa külmutatud varade kasutusele võtmisel Ukraina heaks. „Jätkame Ukraina toetamist seni kuni vaja, see on meie südametunnistuse asi,“ ütles Tsahkna.

Samuti arutati kahepoolsete majandussuhete arendamist, sealhulgas Euroopa kaitsetööstuse arendamist. Tsahkna sõnas, et Eestit ja Ühendkuningriiki seob koostöö uute ja murranguliste tehnoloogiate, muu hulgas NATO innovatsioonikiirendi DIANA (Defence Innovation Accelerator for the North Atlantic) arendamisel, kuid näeb võimalusi suhete süvendamiseks. Tsahkna lisas, et koostöös Ühendkuningriigiga aidatakse säilitada ka Ukraina digisektori toimepidevust.

Tsahkna tunnustas ühtlasi Ühendkuningriiki juhtrolli eest Ukraina toetamisel. „Ühendkuningriik on teinud märkimisväärset tööd Ukraina aitamiseks tankide ja lennukite koalitsiooni juhina ning tänavuse Ukraina taastamis- ja ülesehituskonverentsi korraldamisega.“

Homme kohtub Tsahkna Ühendkuningriigi parlamendi alamkoja väliskomisjoni liikmetega, riikliku julgeolekunõuniku Tim Barrow’, varikaitseministri John Healey ja varivälisministri David Lammyga.

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
error: Sisu on kaitstud!