Erakorralised uudised
kool

Hariduskriis tõusmas: Õpetajate Liit kaalub streiki väikese palgatõusu tõttu

Haridustöötajate liidu juht Reemo Voltri väljendas pettumust valitsuse ettepanekus õpetajate töötasu alammäära tõstmiseks, mis on tema sõnul liiga väike. Voltri sõnul ei saa õpetajad 3% suurust palgatõusu aktsepteerida, kuna see on oluliselt madalam kui nende esialgne nõudmine 11,5% tõusuks, et jõuda riigi keskmise palgani (1950 eurot). Kui palgatõus jääb nii madalaks, kaalub haridustöötajate liit streiki, mille aeg ja meetod otsustatakse 12. detsembril toimuval volikogu koosolekul.

Voltri märkis, et kui diferentseerimisfondi suurendamine viiks palga alammäära tõusuni 5%, võiks ametiühing streigi ärajätmist arutada. Siiski hoiatas ta, et kui kvalifitseeritud õpetajaid juurde ei tule, võib Eesti positsioon PISA testis langeda ja hariduse kvaliteet kannatab. Ta kritiseeris ka diferentseerimisfondi tõstmist kui lahendust, kuna pole kindel, kas see raha jõuab tegelikult õpetajateni, viidates, et kohalikud omavalitsused võivad kasutada seda raha muul otstarbel.

Vaata ka:

nastya dulhiier 1oo PSe024s unsplash

Horoskoobi hädaolukord: kuidas ellu jääda, kui sinu tähtkuju võtaks maailma üle (vihje: hoia šokolaadi ja huumorimeelt varuks!)

Jäär (21. märts – 19. aprill): Jäär on see sõber, kes saabub peole nagu tornaado,

weed astrology 300x400 1

Mis on sinu tähemärgi karmajärgne ülesanne selles elus?

Mis on sinu tähemärgi karmajärgne ülesanne selles elus? Inimese teod määravad tema surmaeelse teadvusseisundi ja

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *