Uudised

Välisminister Liimets Poolas: Venemaa peab hüvitama sõjaga tekitatud kahju

Eesti välisminister Eva-Maria Liimets viibis täna Poolas Rzeszówis toimunud Balti riikide ja Poola tippkohtumisel, kus avaldati igakülgset toetust Ukrainale võitluses Venemaa agressiooni vastu.

Vabariigi presidenti Alar Karist esindanud välisminister Liimetsa sõnul arutati Balti riikide ja Poola tippkohtumisel, kuidas tõhustada abi Ukrainale, võidelda Venemaa agressiooniga ja tugevdada NATO kaitsevõimet. Samuti rõhutasid riikide esindajad, et inimsusevastaste kuritegude toimepanijad Ukrainas tuleb kohtu ette viia. Välisminister ütles, et rahvusvaheline kriminaalkohus on sõjakuritegude uurimist Ukrainas alustanud. Eesti on omaltpoolt välja pakkunud eksperdid uurimiseks ning kohtuprotsessiks.
„Agressorriik Venemaa jaoks peab põhjendamatu ja kõiki rahvusvahelisi kokkuleppeid rikkuv sõda Ukrainas muutuma nii kõrgeks, et ta selle lõpetab,“ ütles Liimets. „Samal ajal peab Venemaa hüvitama sõjaga tekkinud varalised kahjud Ukrainale. Ukrainlastele tekitatud hingekahju ei paranda kahjuks miski.“

Ühtlasi juhtisid riikide esindajad tähelepanu sellele, et uues julgeolekuolukorras tuleb tõhustada NATO kaitsetegevust, sealhulgas tugevdada alliansi idatiiba.
„Meie eesmärk on saavutada pikaajaline idatiiva tugevdamine,“ märkis Liimets.

Jaga
Back to top button