Välisminister Liimets Poolas: Venemaa peab hüvitama sõjaga tekitatud kahju | MinuAeg
Laupäev , 9 detsember 2023

Välisminister Liimets Poolas: Venemaa peab hüvitama sõjaga tekitatud kahju

Eesti välisminister Eva-Maria Liimets viibis täna Poolas Rzeszówis toimunud Balti riikide ja Poola tippkohtumisel, kus avaldati igakülgset toetust Ukrainale võitluses Venemaa agressiooni vastu.

Vabariigi presidenti Alar esindab välisminister Liimetsa Karjääri ja Poola tippkohtumisel, kuidas tõhustada abi Ukrainale, Venemaa agressiooniga ja tugevdada NATO kaitsevõimet. Samuti mõjusid riikide esindajad, et inimsusevastaste kuritegude toimepanijad Ukrainas tuleb kohtu ette viia. Välisminister ütles, et rahvusvaheline kriminaalkohus on sõjakuritegude uurimist Ukrainas alustanud. Eesti on omaltpoolt välja pakkunud eksperdid uurimiseks ning kohtuprotsessiks.
„Agressorriik Venemaa jaoks peab põhjendama ja kõiki rahvusvahelisi kokkuleppeid rikkuv sõda Ukraina muutuma nii kõrgeks, et ta selle lõpetab,“ ütles Liimets. „Samal Venemaa hüvitise sõja ajal tuleb varalised kahjud Ukrainale. Ukrainlastele tekitatud hingekahju ei paranda kahjuks miski.“

Ühtlasi juhtisid riikide esindajad tähelepanu sellele, et uues julgeolekuolukorras tuleb tõhustada NATO kaitsetegevust, tugevdades alliansi idatiiba.
„Meie eesmärk on pikaajaline idatiiv tugevdamine,“ märkis Liimets.

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com jpg

Armastuse horoskoop – Laupäev 9 detsember 2023

Jäär (21. märts – 19. aprill) Homne päev on sinu jaoks hea päev romantika jaoks.

taroskoop minuaeg.com jpg

Taroskoop – Laupäev 9 detsember 2023

Jäär (21. märts – 19. aprill) Homne päev toob sulle kaasa rahu ja tasakaalu. Sa

error: Sisu on kaitstud!