Erakorralised uudised

Välisministeerium vähendab Venemaa saatkonna töötajate arvu Eestis

Eesti teavitas täna Venemaa Föderatsiooni suursaadikut otsusest, mille kohaselt peab Venemaa oma Tallinna saatkonna töötajate arvu vähendama 1. veebruariks 2023. Otsuse eesmärk on saavutada saatkonna ametikohtade arvus pariteetsus ehk samaväärsus, mis tähendab, et pealinnades tegutsevates Venemaa ja Eesti esindustes muudetakse lähetatud ametikohtade arv võrdseks.

Otsuse tulemusel peab Venemaa saatkonna töötajate arv vähenema 8 diplomaadile ning 15 lähetatud haldus-, tehnilisele ja teenindavale töötajale.

„Eesti peab suhetes Venemaaga väga oluliseks samaväärsuse põhimõtet. Arvestades, et Venemaa saatkonna personal ei tegele agressioonisõja tingimustes Eesti-Venemaa suhete edendamisega, näeme, et Venemaa esinduse praegune suurus ei ole põhjendatud,“ sõnas välisminister Urmas Reinsalu.

„Juba sõja algusest on Eesti viinud oma kahepoolsed suhted Venemaa Föderatsiooniga absoluutse miinimumini. Kevadel sulgesime Venemaa konsulaaresindused Narvas ja Tartus ning oleme riigist välja saatnud kolm Venemaa saatkonna diplomaatilise staatusega töötajat, kes õõnestasid aktiivselt Eesti julgeolekut ning levitasid Venemaa sõjategevust õigustavat propagandat. Nüüd seame ülempiiri Eestis töötavate Venemaa diplomaatide arvule, et saavutada pariteetsus. Tänane samm on aga korrelatsioonis meie kahepoolsete suhete üldise madalseisuga,“ lisas Reinsalu.

Välisministeeriumi noodi alusel, milles viidatakse diplomaatiliste suhete Viini konventsiooni artiklile 11, soovib välisministeerium esinduste suuruses minna üle pariteetsusele alates 1. veebruarist 2023. 

Eesti ja Venemaa Föderatsiooni diplomaatiliste suhete hetkeseisu kommenteerib välisminister Urmas Reinsalu ka tänasel pressikonverentsil, mille otseülekannet on võimalik jälgida siit: https://youtu.be/OOvwZ31ekFQ

Vaata ka:

horoskoop armastus

Nädala Armastuse Horoskoop: Esmaspäev, 27. mai 2024 – Pühapäev, 2. juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Üldine: Nädal toob kaasa romantilist energiat ja seiklusi. Oled

Tarokaart

Nädala Taroskoop: Esmaspäev, 27. mai 2024 – Pühapäev, 2. juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: The Chariot (Ratsanik) Sõnum: Sul on sel nädalal