Uudised

Välisministeerium saadab Ukrainasse esmaabivahendeid pommiplahvatustes kannatanutele

Täna, 21. aprillil läheb Ukrainasse teele välisministeeriumi humanitaarabi saadetis esmaabivahenditega pommiplahvatustes kannatanutele. Saadetise väärtus on 200 000 eurot.

„Juba üle kahe kuu kestnud Venemaa sõda Ukrainas on põhjustanud tohutuid inimkannatusi ja paraku süveneb humanitaarkriis iga päevaga. Seetõttu on väga oluline, et vajalik abi jõuaks Ukraina inimesteni, kellel tuleb sõjakoledustes hakkama saada ilma eluks hädavajalikuta. Meie humanitaarabi staap töötab pühendunult selle nimel edasi, vastates Ukraina suurimatele abivajadustele toiduabi, tervishoiu ja ajutise peavarju vallas,“ ütles välisminister Liimets.

Välisministeeriumi esmaabivahendite saadetis hõlmab peamiselt põletusgeeli ning lahaseid ja sidemeid pommiplahvatustes kannatanutele. Samuti on saadetises 18 patsiendimonitori, kuus hingamisaparaati, kaasaskantav ultraheliaparaat ning mobiilsed verevõtuvoodid ja -tarvikud kohapeal esmaabi andmiseks.

Saadetis on kokku pandud koostöös terviseameti, Lääne-Tallinna keskhaigla ja Pärnu verekeskusega. Keskkonnaamet ja päästeamet annetasid lisaks veel kaitsematerjale ja kiirgusmõõtjaid.

Humanitaarabi saadetise ladustamise, pakendamise ja transpordiga abistas riigiettevõte Omniva, kellega koostöös läks täna teele kolmas veoauto välisministeeriumi humanitaarabi saadetisega. „Kohe sõja puhkedes pakkusime mitmele asutusele ja organisatsioonile oma abi Ukraina suunas transpordi korraldamisel, sest meil on logistikas pikaaegne kogemus ja oskused. Inimeste soov aidata on väga suur ja kokku on Omniva korraldanud 34 veoauto transpordi humanitaarabiga Ukrainale,“ ütles Omniva juhatuse liige Kristi Unt.

Välisminister Liimets avaldas tänu kõigile Eesti inimestele, vabaühendustele, riigiasutustele ja ettevõtetele, kes on Ukrainale erakordselt toeks olnud ja annetanud humanitaarabiks kokku üle 15 miljoni euro.

Jaga
Back to top button