Wednesday , 19 June 2024
Ukraina

Välisministeerium eraldab Ukraina humanitaarabiks ligi 660 000 eurot

Välisministeerium eraldab 656 447 eurot Ukraina humanitaarabiks. Abi on mõeldud eeskätt rindeäärsete piirkondade ja sealsete laste hariduse toetamiseks.

352 695 eurot kasutatakse MTÜ Eesti Pagulasabi tegevuse kaudu mitmeotstarbeliseks rahapõhiseks abiks Ukraina kõige haavatavamates piirkondades ning iseseisva  toimetuleku parandamiseks Ukrainas ja Ukraina pagulaste seas Gruusias. 303 752 euro abil korraldab MTÜ Mondo järelõppe suvelaagreid Zaporižžja õpilastele ning vaimse tervise toe pakkumist Ukrainas.

„Ukraina elanikud, sealhulgas väikesed lapsed, maksavad Venemaa terrori tõttu kõrget ja valusat hinda. Igapäevased rünnakud, sealhulgas viimastel nädalatel Harkivi oblastis, on tapnud tsiviilelanikke, purustanud hooneid ning sundinud tuhandeid haavatavaid inimesi oma kodudest lahkuma. Meie kohustus on neid igal võimalikul viisil toetada,“ ütles välisminister Margus Tsahkna. „Strateegiliste partnerite kaudu jõuame oma abiga nendeni, kes seda praegu kõige kiiremini vajavad.“

Ukrainas vajab 2024. aastal humanitaarabi hinnanguliselt 14,6 miljonit inimest ja vajadused on kõige kriitilisemad rindejooneäärsetel aladel. Välisministeerium on Ukrainat aidanud eeskätt kahepoolselt koos  humanitaarabi strateegiliste partneritega, samuti läbi Rahvusvahelise Punase Risti Komitee ja ÜRO humanitaarabiorganisatsioonide. Lisaks on saadetud mitmesugust esemelist abi: hiljuti peamiselt meditsiinivarustust, sõidukeid ja energiavarustust. Prioriteetsed valdkonnad on humanitaardemineerimine, kiireloomuline abi tsiviilinfrastruktuuri ja energiasüsteemide purustustega toime tulekuks ning abi rindejoone lähistel.

Eesti kõigi sektorite senise humanitaarabi suurus Ukrainale on vähemalt 26,6 miljonit eurot, millest avaliku sektori panus on 7,5 miljonit eurot.

Vaata ka:

53802136714 b38b2342e4 c

Transpordiameti hüdrograafid leidsid tundmatu laevavraki

Transpordiameti hüdrograafiaosakond avastas eelmisel nädalal Läänemerest Liivi lahest Ruhnu lähistelt uue senitundmatu laevavraki. Hüdrograafiaosakonna juhataja

images

Sõnajalaõie otsimine jaaniööl müüt või tõde?

Sõnajalaõie otsimine jaaniööl on iidne traditsioon, mis põhineb pigem müüdil kui teaduslikul tõel. Müüt: Sõnajalg