Reede , 9 juuni 2023
Erakorralised uudised

Väliskomisjon soovitab kaaluda osalemist maailmanäitusel EXPO 2025 Osakas

Väliskomisjon arutas täna Eesti võimalikku osalemist maailmanäitusel EXPO 2025 Jaapanis Osakas ja leidis üksmeelselt, et valitsus peaks seda siiski kaaluma, kuigi majandus- ja infotehnoloogiaminister on langetanud vastupidise otsuse.

Väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul annaks EXPO-l osalemine Eestile hea võimaluse näidata end maailmale kui arenenud, atraktiivset ja turvalist riiki. „Komisjoni liikmed asusid täna konsensuslikult seisukohale, et meil pole väikese riigina luksust seda mitte teha. Seetõttu teeb komisjon valitsusele ettepaneku kaaluda ministri otsusest hoolimata 2025. aasta EXPO-l osalemist, arvestades nii osalemisega kaasnevat kasu kui ka majandus-, välis- ja julgeolekupoliitilisi mõjusid, mille tooks kaasa Eesti kõrvalejäämine,“ ütles ta.

Mihkelson tõi esile, et EXPO-l osalemisest on teada andnud 153 riiki, sealhulgas kõik ülejäänud riigid Euroopa Liidus. „Maailmanäitus ei ole üks mess paljude seas, vaid sellel osalemine on otseselt Eesti kuvandi küsimus,“ ütles ta ja lisas, et seetõttu tuleks otsuse langetamine viia ministri tasandilt valitsuse tasandile. „Samuti peame oluliseks, et valitsus kuulaks ära ka ettevõtlusorganisatsioonide seisukohad.“

Väliskomisjoni arutelul osalesid Välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Mariin Ratnik, Eesti suursaadik Jaapanis Väino Reinart, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler Sille Kraam, EASi ja KredExi ühendasutuse ekspordi osakonna juht Eva-Kristiina Ponomarjov, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts ja Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas.

Vaata ka:

Kärdlasse startinud lennuk tegi hädamaandumise.

Täna õhtul Tallinnast Kärdlasse lendama pidanud lennuki piloot avastas õhureisi hakul, et mootoril on midagi …