Erakorralised uudised
Ukraina

Väliskomisjon arutas Ukraina kolleegidega Ukraina edasist toetamist

Riigikogu väliskomisjon pidas täna Ukraina parlamendi väliskomisjoni liikmetega videokohtumise, kus arutati olukorda Ukrainas ja riigi edasist toetamist.
Väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul jätkab Eesti koos oma liitlaste ja partneritega Ukraina sõjalist, majanduslikku ja poliitilist toetamist, kuid vaja oleks teha senisest veelgi enam. „Ukraina vajab meie abi ja toetust nii kaua, kuni Ukraina on saavutanud sõjas võidu, Venemaa on strateegiliselt lüüa saanud ja oma väed Ukraina territooriumilt välja viinud ning agressioonikuriteo süüdlased eesotsas Venemaa poliitilise juhtkonnaga on saadetud kohtu alla,“ ütles ta.

Tema sõnul vajab Ukraina lääneliitlastelt praegu eelkõige relvastust ja laskemoona, kuid jätkata tuleb ka sanktsioonide kehtestamist ja rakendamist, et avaldada Venemaale veelgi tugevamat survet. „Jätkame tööd ÜRO egiidi all rahvusvahelise eritribunali loomiseks, et võtta isiklikule vastutusele Ukraina-vastase agressioonikuriteo planeerijad, ettevalmistajad, vallapäästjad ja täideviijad. Samuti jätkub töö, et aidata Ukrainat teel Euroopa Liidu ja NATO liikmeks,“ kinnitas Mihkelson.
Riigikogu väliskomisjoni liikmed kinnitasid kohtumisel Ukraina kolleegidega, et jätkavad Ukraina toetamist puudutavate teemade tõstatamist kõigil oma kohtumistel ja visiitidel. Väliskomisjon on pidanud Ukraina väliskomisjoni liikmetega regulaarseid videokohtumisi alates eelmise aasta veebruarist.

Vaata ka:

leaves 1498985 1920

6 TAIME, KELLEGA MAGAMISTUBA JAGADA

Need kuus toredat taime kaunistavad su magamistuba ja peale selle aitavad ka paremini magada. Kas

kert kingo

TÄIENDATUD: Prokuratuur taotleb Kert Kingole (EKRE) vangistust

Täiendatud 17.06.2024 Prokuratuur  taotleb Kingole dokumendi võltsimise ja kelmuse eest kokku kaks aastat vangistust, mida