Uudised

Valimisteenistus: kõigi e-hääletanute hääled on läinud arvesse

Valijarakendus kuvas esimestele e-hääletajatele väära lause, et tegu on testhääletusega, nüüdseks on viga parandatud ja kõik sel ajal antud 900 häält on läinud arvesse.

Esmaspäeval kell 9 algas elektrooniline hääletamine, valijarakendus kuvas esimestele hääletajatele hääletamise lõppetapis väära lause, et tegu on testhäälega ja valimiste periood pole veel alanud, vahendab BNS.

Vigase info põhjus oli serveris, kus e-hääletamise algusaeg oli sisestatud valesti. Seega kuvas valijarakendus teadet, et valimised pole veel alanud. Tekst oli mõeldud neile, kes saavad valijarakenduse kätte varem kui kell 9. Viga parandati kell 9.11. Selleks ajaks oli e-hääletada jõudnud 900 inimest. Kõigi nende e-hääled läksid arvesse.

Kell 9 e-hääletanute hääled läksid arvesse

Valimisteenistuse teatel võivas e-hääletajad, kes jõudsid hääletamisel lõpuni ehk QR-koodini, olla veendunud, et nende hääl läks arvesse. QR kood kuvatakse ainult juhul, kui e-hääl on jõudnud serverisse kohale. Kui hääletajal siiski on kahtlus, on tal võimalus uuesti e-hääletada ja seejärel 30 minuti jooksul nutitelefonis EH kontrollrakendust kasutades oma häält kontrollida.

Jaga
Back to top button