Teisipäev , 27 veebruar 2024
16juuni Valga louna2

Valgamaal läks 2 autot põlema

Valgamaa

19 juunil kell 9.29 teatati põlevast lõkkest Otepää vallas Keeni külas Keeni teel. Päästjate saabudes põles kaks väikest  järelevalveta jäetud lõket ning umbes 60 ruutu maapinda. Osaliselt oli põlenud ka lähedal seisev kasvuhoone. Päästjad kustutasid põlengu.

 

 1. juunil kell 14.26 teatati häirekeskusele metsapõlengust Valga vallas Raavitsa külas. Esialgsetel andmetel põles umbes pool hektarit metsa ja metsaalust. Päästjad panid tule levikule kella 15.38ks piiri, põleng õnnestus lõplikult kustutada kella 19.18ks. Kustutustöödega tegelesid Antsla, Tõrva, valga kutselised ja Sangaste vabatahtlikud päästjad, lisaks tavatehnikale kasutati ka maastikusõidukite abi.
 2. juunil kell 16.40 sõitsid päästjad eelmisel päeval põlenud ala kontrollima ning leidsid kolm tulekollet, mis kustutati.

 

 

 1. juunil kell 20.33 teatati autopõlengust Valga vallas Valga linnas Lõuna tänaval. Päästjad kustutasid sõiduki veega kella 21.13ks ning jahutasid ka kustutustööde käigus kõrval asuvat elumaja. Selgus, et peremees oli sõiduki juures teinud keevitustöid ning sellest auto süttiski. Pildid lisatud.

17juuni IIgaste kula

 1. juunil kell 11.52 kutsuti päästjad Valga valda Iigaste külla, kus süttinud oli sõiduauto. Päästjate saabudes põles autol kaputialune, kuid õnneks oli omanik juba suuremad leegid enne maha saanud. Päästjad jahutasid auto veejoaga maha ning kontrollisid sõiduki üle.

Jõgevamaa

 

 1. juunil kell 17.00 kutsuti päästjad Põltsamaa valda Kalme külla, kus pliit oli hakanud suitsu sisse ajama. Inimesed oli helistaja sõnul majast väljunud. Päästjad tuulutasid ruumid ning kontrollisid hoone üle, kuid mingit ohtu ei leitud. Kiirabi kontrollis üle inimese tervise kohapeal üle.

 

 1. juunil kell 19.49 teatati metsapõlengust Põltsamaa vallas Pisisaare külas Kase põigus. Päästjate saabudes põles oksahunnik mõõtmetega 5×5 meetrit ning tuld oli võtnud ka metsaalune ja lähedal seisvad kuivanud kuused. Tulekahju asuti kohe ATV abil kustutama. Tulekahju likvideeriti kella 21.24ks. Sündmuse lõppedes tuli sündmuskohale poiss koos emaga. Selgus, et laps oli oksahunniku põlema süüdanud. Pildid lisatud.

 

Põlvamaa

 

 1. juunil kell 18.56 teatati eluhoone põlengust Räpina vallas Linte külas Tammiste teel.  Päästjate saabudes olid eluruumid suitsu täis, nii et alustati kohe suitsusukeldumisega. Päästjad avastasid, et põles ühe toa vahelagi, mida hakati kohe lammutama. Kella 19.21ks oli tulekahju lokaliseeritud. Päästjad kontrollisid üle ka pööningu, mis oli samuti suitsu täid, kuid õnneks tuli sinna levinud ei olnud. Päästesündmus lõpetati kella 20.21ks. Selgus, et tulekahju sai alguse magamistoas elektripaigaldisest, mis süütas seina ja umbes 2 ruutmeetrit lage. Tulekahju käisid kustutamas Põlva, Räpina ja Värska päästemeeskonnad. Pildid lisatud.

 

Tartumaa

 

 1. juunil kell 8.08 kutsuti päästjad Tartu linna Tehnika tänavale, kus seisvast veoautost lekkis kütust. Päästjad katsid reostuse absorbendiga ning kohale saabunud Volvo tehnik tegeles autoga edasi.

 

 1. juunil kell 14.25 kutsuti päästjad Tartu linna Emajõe matkaraja juurde, kus suitses kulu, mida helistaja püüdis ka ise kustutada. Päästjate saabudes oli väike kulupõleng juba kustunud, kuid igaks juhuks lasid nad põlengukoha veega üle.

 

 1. juunil kell 18.38 teatati suitsevast rekkast Tartu vallas Tabivere alevikus Nurme teel. Päästjate saabumise ajaks olid inimesed põlengu juba suutnud kustutada. Päästjad ootasid, kuni süsteem maha jahtub ning kontrollisid veoki lõpuks üle. Põleng tekkis turbo rikkest, mille tulemusel lekkis õli katalüsaatorisse.

 

 1. juunil kell 21.21 kutsuti päästjad Tartu linna Aardla tänavale, kus põles heinamaa. Päästjad kustutasid umbes 100-ruutmeetrise pinnasepõlengu.

 

 1. juunil kell 15.02 kutsuti päästjad Tartu valda vedu külla Jõhvi-Tartu-Valga teele, kus  oli toimunud kahe auto kokkupõrge. Päästjad vabastasid hüdrauliste päästevahendite abil ühe kannatanu autost ning viisid kiirabiautosse. Sõidukitel eemaldati süttimisoht ning lõpuks tõmmati need teelt kõrvale. Kiirabi viis sündmuskohalt haiglasse neli kannatanut.

 

 1. juunil kell 15.45 teatati rabapõlengust Luunja vallas Sirgumetsa külas turbatootmisalal. Päästjate saabudes põles turvas ja turbapinnas umbes 150 meetri pikkuselt ja 10 meetri laiuselt. Kella 17.38 oli tulele piir pandud ning jätkusid järelkustutustööd, mis lõpetati kella 20.02. Pilt lisatud.

 

 1. juunil kell 21.41 kutsuti päästjad Elva valda kalme külla, kus oli toimunud liiklusõnnetus. Päästjad aitasid avariilised sõidukid treileri peale tõmmata ning puhastasid sõidutee autotükkidest. Kaks kannatanut viidi haiglasse.

 

 

Viljandimaa

 

 1. juunil kell 12.51 kutsuti päästjad Mulgi valda Põlde külla, kus põletati prügi. Päästjad kustutasid põlengu  ning teavitasid sündmusest ka Keskkonnaametit.

 

 1. juunil kell 16.05 kutsuti päästjad Mulgi valda Ärikülla, kus  turbaaun oli suitsema hakanud. Päästjad kustutasid põlengu kella 21.23ks.

 

 1. juunil kell 15.54 sai häirekeskus teate, et Mulgi vallas Ärikülas on süttinud turbaaun. Päästjate saabudes põles aun leegiga ning süttinud oli ka vastas asuv põld. Tulekahju likvideeriti kella 20.59ks. Põles turbaaun 20 meetri ulatuses ja umbes 20 ruutmeetrit rabapinnast.

 

 1. juunil kell 16.28 käisid päästjad Viljandi vallas Tusti külas kustutamas kulu ja lauahunnikut. Umbes 30-ruutmeetrine põleng kustutati tunniga.

 

Võrumaa

 

 1. juunil kell 16.30 kutsuti päästjad Setomaa valda Mikitamäe külla Pargi tänavale, kus ühest korterist imbus vett helistaja korterisse, kuid keegi ust ei avanud. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu. Selgus, et elanik oli magama jäänud, samal ajal oli radiaatori tuulutuskraani pisut lahti, kus vesi põrandale lekkis. Sündmusega tegeles edasi politsei.

Vaata ka:

SEB x Maaulikool

Eesti Maaülikoolis toimunud SEB suurkliendiseminar keskendus põllumajanduse, loomakasvatuse ja metsanduse tulevikule

15. veebruaril kogunesid põllumajandus- ja metsandussektori eksperdid SEB korraldatud aastaseminarile Eesti Maaülikoolis, et arutada valdkonna

27.02.2024 Kungla

Lääne päästekeskuse sündmused 26. – 27. veebruaril 2024

Plusskraadid sulatavad jõudsalt veekogudelt jääd. Lääne päästekeskuse ennetusbüroo juht Tarmo Voltein manitseb inimesi ilmastikuoludega arvestama

error: Sisu on kaitstud!