eur500

Valgamaa mees jagas lahkelt netikelmidele oma SMAR-ID koode ja kaotas pea 13 500 eurot.

POLITSEI- JA PIIRIVALVEAMET

Lõuna prefektuur

10.08.2023

 

Lõuna prefektuuri ööpäevainfo

 

Tartumaa

 

Vargus

Politsei sai teate, et 4. augustil on Tartus Pikalt tänavalt varastatud jalgratas Merida Crossway 20. Vargusega tekitatud kahju on 212 eurot.

 

Kehalised väärkohtlemised

  1. augustil teatati politseile, et Tartus ründas 24-aastane naine samas sõidukis viibinud 32-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

 

  1. augusti öösel lõi 39-aastane mees Tartus oma venda. Kiirabi vaatas kannatanu üle ning politseinikud pidasid 39-aastase mehe kahtlustatavana kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

 

Valgamaa

 

Arvutikelmus

  1. augustil alustati kriminaalmenetlust, sest politseisse pöördus Valgamaal elav mees, kellele helistas juuni alguses end Tele2 töötajana esitlenud inimene, kes väitis, et mehe postkasti on sisse tungitud ning soovitas tal vahetada parooli. Väidetav Tele2 töötaja ütles, et saadab kirja ka SEB panka, et kontrollida, kas seal on toimunud kahtlaseid tegevusi. Peale seda helistas mehele end SEB panga töötajana esitlenud inimene, kes ütles, et mehe nimele on võetud laene viies erinevas pangas. Mehel soovitati laenulepingud lõpetada ja selleks pidi ta Smart-IDga oma avalduse kinnitama. Seejärel avastas mees, et tema nimele on tehtud kontod erinevatesse pankadesse ja nendelt on vormistatud laenulepingud. Kelmusega tekitatud kahju on 13 215 eurot.

 

 

Piiriturvalisus

Möödunud ööpäeval tõkestasid piirivalvurid Kagu piiripunktides Eestisse sisenemise kahel Venemaa, kolmel Moldova ja ühel Ukraina kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

 

  1. augustil saabus Luhamaa piiripunkti veoautot pukseerinud Leedu numbrimärkidega veok, mida juhtis Usbekistani kodanik. Sõidukijuht esitas politseinikule Leedu ajutised registreerimistunnused, mille täiendava kontrolli käigus tuvastati, et need olid võltsitud. Juht tasus riigi tuludesse 300 eurot ja suunati koos sõidukitega ootealale originaal registreerimistunnistusi ootama.

Vaata ka:

horoskoop numbrid

Horoskoop tervis-heaolu: Teisipäev 21 maid 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna on oluline keskenduda oma energiat taastavale tegevusele. Füüsiline

taiskuu horoskoop minuaeg.com

Horoskoop Karjäär ja töö: Teisipäev 21 maid 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Tänane päev toob sinu karjääri energiat ja motivatsiooni. Marsi