Erakorralised uudised
Metskula Algkool

Vald kandis väikekooli heaks annetatud raha tagasi

Lääneranna vald kandis ettevõtja Parvel Pruunsillale tagasi 40 000 eurot, mille Pruunsild oli juuli keskel annetanud valla Metsküla kooli ühe aasta ülalpidamiskuludeks, kirjutab ajaleht Lääne Elu.

Pruunsillale oli see üllatuseks. „Jah, tõepoolest on tagasi,” ütles ta ajalehele pärast kontrollimist. „Minu meelest on see jabur. Tean, et kool oli nõus mitmesuguste variantidega, kohtuasjade tagasivõtmiseni. See tundub mulle praegu kiusu ajamise või ärategemisena, sest lahendus ju on. Metsküla koolile sobivad toetused on järgmisest aastast tulemas ja ühe aasta tegutsemise raha olemas.”

Lääneranna vallavanem Ingvar Saare ütles Lääne Elule, et raha kanti tõepoolest Pruunsillale tagasi.

Vallavanema sõnul ei avaldanud Metsküla koolikogukond soovi erakooli asutada.

„Sellisel juhul oleks mõeldav olnud Pruunsilla raha eest sel õppeaastal kooli tegevusega jätkata,” lisas Saare. „Riigi toetusmeetmed, millest räägitakse, pidid tulema juulis. Praeguseni, veel augustis, ei ole aga teada, millistel tingimustel ja kuidas väikekoole toetama hakatakse. Vallavalitsus ei saa lähtuda tingimustest, mida veel olemas ei ole.”

Vallavalitsuse liige Jane Mets, kelle vastutusvaldkonnas on valla hariduselu, ütles, et Metsküla kooli töötajatele on töötukassa kaudu koondamisteade saadetud. „Tegemist on kollektiivse koondamisega, kuna töösuhe lõpeb kõigil kuuel Metsküla koolis töötanud inimesel. Töösuhte lõppemise kuupäev on 31. august,” sõnas ta.

See tähendab, et Metsküla kooli lapsed 1. septembril oma koolis õppetööd jätkata ei saa. Küsimus pole rahas, tegemist on Eesti maaelu teadliku väljasuretamisega.

Vaata ka:

tarokaart minuaeg.com 3

26.05.24 Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane päev sulle toob

Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane Pühapäev 26.05.24 sulle toob. Tarokaardid on

roolijoodik

26.05.24 Ööpäeva tabati 24 roolijoodikut

Eile 25 mai toimus 12 liiklusõnnetust, neist 2 tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati 24 alkoholi või narko